W świetlicy wiejskiej w Pławnej odbyło się zebranie tamtejszego sołectwa. Rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem z uwagi na brak kworum w pierwszym terminie.
Prowadził je sekretarz gminy Kazimierz Nahajło, a za stołem prezydialnym zasiadł m. in. wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Strzelina Tomasz Głowacki. Celem spotkania było uzupełnienie składu rady sołeckiej, ponieważ Albina Kujawska, Danuta Madej i Wioletta Stupnicka zrezygnowały z pełnienia swoich funkcji. Warto dodać, że trzy tygodnie temu nowym sołtysem miejscowości została Maryla Pieczak.
Obecne były 32 osoby na 357 uprawnionych do głosowania.Za stołem prezydialnym zasiedli m. in. sołtys Pławnej Maryla Pieczak i radny Rady Miejskiej Strzelina Tomasz Głowacki
Na początku wybrano komisję skrutacyjną, która odpowiadała za sprawne przeprowadzenie głosowania. Jej przewodniczącą została Wioletta Stupnicka. Zgromadzeni w sali zgłosili trzech kandydatów: Ryszarda Piskorza, Krzysztofa Piwowarczyka i Katarzynę Monarcho. Po głosowaniu właśnie te osoby uzupełniły skład rady, którą dodatkową tworzą Justyna Cichecka (przewodnicząca) i Bogumił Sikorski.
Ponadto sekretarz Nahajło poinformował, że Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie otrzymał dotację na budowę kanalizacji w Pławnej i Trześni. Mieszkańcy nie mieli pytań do przedstawicieli samorządu i zebranie wkrótce zakończyło się.

Komentarze   

TruckdriverDST Permalink1 +2 TruckdriverDST
RE: Uzupełnili radę sołecką
Predzej Plawna zostanie abstynentem niz zostanie podlaczona do rury.... Mozna trzymac sie tradycji i nadal sikac do basenu w centrum wsi.
2020-02-11 20:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.