Instytut Rozwoju Terytorialnego, działający przy Marszałku Województwa Dolnośląskiego, opracowuje koncepcję rozbudowy ścieżek rowerowych na terenie naszego województwa. Czy w ramach projektu powstanie atrakcyjna trasa dla strzelińskich rowerzystów?
Gmina Strzelin uczestniczyła w konsultacjach, dotyczących aktualizacji przebiegu tras rowerowych w województwie dolnośląskim. – Złożyliśmy swoje uwagi związane z naszymi lokalnymi planami. Te uwagi zostały zaakceptowane przez Urząd Marszałkowski – informuje burmistrz, Dorota Pawnuk. Podczas rozmów strzeliński magistrat przedstawił propozycję zmiany w przebiegu części „Trasy Złotej”. Zgodnie z gminną koncepcją, trasa rowerowa zaczynałaby się w Strzelinie na ulicy Ząbkowickiej, następnie biegłaby przez Gęsiniec, Dębniki, Biały Kościół, Gębice, Witostowice, Raczyce, Henryków i dalej w kierunku Ziębic. Jak podkreśla burmistrz, tak wyznaczona trasa pozwoliłaby rowerzystom na...
Całość artykułu w wydaniu papierowym.

Komentarze   

silnoręki Permalink2 +1 silnoręki
RE: Powstanie atrakcyjna trasa rowerowa?
Pierwsze 2 km trasy widocznej na załączonej mapce trzeba będzie jechać na wdechu :lol: :lol: ;-)
Za blisko cukrowni.
2020-08-13 10:05 Cytować Zgłoś administratorowi
bike Permalink1 +2 bike
RE: Powstanie atrakcyjna trasa rowerowa?
Fajnie by było zrobić jeszcze połączenie drogi gruntowej z Mikoszowa, która kończy się przy elewatorze za cukrownią. Doprowadzić krótką nitkę za cukrownianymi stawami do tej trasy. No ale zobaczymy kiedy zapadnie decyzja żeby ta ścieżka powstała.
2020-08-10 12:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.