Kolektory deszczowe między Młynówką a rzeką Oława są istotne dla Strzelina. Są tacy, którzy twierdzą, że ich nieszczelność powoduje zalewanie miejskich ulic. Teren, na którym są położone, został już rozkopany. Co tam znaleziono?

W związku z licznymi podtopieniami posesji przy ul. Michałkiewicza w Strzelinie, gmina Strzelin wykonała geodezyjną inwentaryzację kolektorów. Oprócz tego przeprowadzono kompleksowe oczyszczenie kanalizacji deszczowej i separatora na ul. Michałkiewicza. Na początku grudnia samorząd podjął też próbę oczyszczenia odpływów do rzek. Te niestety, nie powiodły się. Okazało się, że kolektory na odcinku pomiędzy Młynówką a rzeką Oławą są niedrożne z powodu przemieszczenia się kręgów. W związku z tym, przystąpiono do przekopania kolektorów i ich naprawy. Sprawę tego kolektora zna dobrze Julian Kaczmarek ze Strzelina, który niejednokrotnie mówił o tym problemie.
- Bez inwentaryzacji, bez przygotowania zrobiono projekt na Ząbkowickiej (przebudowa kanalizacji deszczowej - red.) i wstawiono...

Tekst ukazał się w 2 (1041) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj


Komentarze   

opole Permalink1 +3 opole
RE: Rozkopali kolektory i co dalej?
rowem więcej szamba dopłynie, co widać na zdjęciu. Jest spory.
2021-01-29 06:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.