– Dzieci częściej uzależniają się od komputera i telefonu komórkowego… – przyznaje Magdalena Madejczyk, kierownik strzelińskiego GOPS-u
Za kilkanaście dni minie rok, odkąd mierzymy się z pandemią. W tym czasie świat, który dobrze znaliśmy, wywrócił się do góry nogami. Pojawiły się też nowe problemy i trudności, z którymi nie każdy sobie radzi.

Zdarza się, że rodziny doświadczają trudności, z którymi same nie są w stanie sobie poradzić. Tam, gdzie pojawia się alkohol, brak pracy czy inne problemy, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci, interweniuje asystent rodziny. – W tym szczególnie trudnym okresie, spowodowanym pandemią, nauką zdalną, zamknięciem dzieci w domach, problemy wychowawcze w rodzinach stały się często jeszcze większe – przyznaje Magdalena Madejczyk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelinie. – Dzieci częściej uzależniają się od komputera, telefonu komórkowego, izolacja powoduje agresję u dzieci. Należy przede wszystkim ograniczyć dostęp do sprzętu elektronicznego i spędzać jak najwięcej czasu z dziećmi – dodaje nasza rozmówczyni i zaznacza, że są to zadania, w których realizacji pomagają właśnie asystenci rodziny. W strzelińskim GOPS-ie pracuje obecnie jeden asystent rodziny, Marta Chłoń. – Z uwagi na to, że ta forma pomocy dobrze się sprawdza w pracy z rodziną, ponieważ mają oni zapewnione wsparcie, planujemy w przyszłości zatrudnić drugiego asystenta rodziny – informuje Magdalena Madejczyk. Marta Chłoń (w środku), asystent rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzelinie, otrzymała dyplom uznania od minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Wyróżnienie wręczyła burmistrz Dorota Pawnuk (z lewej). W uroczystości udział wzięła także Magdalena Madejczyk, kierownik strzelińskiego GOPS-u. Foto: UMiG Strzelin
Tekst ukazał się w nr 5 (1044) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także nexto.pl i e-kiosk.pl.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Pomoc
RE: Większe trudności w rodzinach
https://www.siepomaga.pl/?ts=adw-brand-check&gclid=EAIaIQobChMI1YaK_vP27gIVjpeyCh2RKwNIEAAYASAAEgKBmfD_BwE
0

Przeczytaj również