Mieszkańcy naszego powiatu skarżą się na duży ruch ciężarówek. Po części dzieje się to za sprawą czynnych kamieniołomów. Wydobywanie minerałów niesie ze sobą jeszcze inną niedogodność.
Od pewnego czasu jednym z charakterystycznych elementów strzelińskiego krajobrazu są hałdy. A szczególnie jedna, ta wzdłuż ul. Dzierżoniowskiej. Od jednego z naszych Czytelników dowiedzieliśmy się, że hałda, a właściwie składowany tam produkt uboczny wydobywania minerałów, jest uciążliwa dla pieszych i kierowców. Chodzi o to, że po większych deszczach ziemia spływa wraz z wodą na chodnik, a nawet zalewa jezdnię.
Zwróciliśmy się do właścicieli kopalni z prośbą o wyjaśnienie czy uwagi zgłaszane przez Czytelnika są zasadne, a jeżeli tak, czy można zapobiec zalewaniu drogi.
- Zgłaszana przez mieszkańców sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Podczas intensywnych opadów materiał wypłukiwany był z nieustabilizowanego jeszcze wału ochronnego (hałdy – red.) i powodował zalewanie chodnika dla pieszych. W marcu 2021r. hałda została wyprofilowana w taki sposób, aby woda nie zalewała chodnika i spływała w stronę kopalni. Ponadto zbocze zostało na nowo wyprofilowane...
Tekst ukazał się w nr 15 (1054) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
 

Komentarze   

Błażej Permalink4 -1 Błażej
Błoto zalewało ulice
Coś mi się wydaje ,że więcej szkód niż pożytków przynosi ta kopalnia ,pył w powietrzu i setki tirów w mieście.
2021-05-12 15:15 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +11 spajker.
RE: Błoto zalewało ulice
jak sie dobrze wyprofiluje portfel inspektora nadzoru to siano spływa tam gdzie trzeba.
2021-05-08 07:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dest Permalink2 +5 Dest
RE: Błoto zalewało ulice
Od lat temat wałkowany i Co i nic umysłowa impotencjia urzędników ma się doskonale
2021-05-07 22:48 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink1 +9 dst
Bicie piany
Zobaczymy jak będzie po ulewach, a droga krajowa wiecznie zabrudzona od wyjazdu z zakładu jest ok?, rano wyjeżdżają beką i leją wodą zamulając studzienki, samochód po przejechaniu tą drogą cały biały po wyschnięciu, można ? tak w tym papierowym kraju przepisy są tylko na papierze, gdzie jest policja, gdzie jest zarządca drogi, gdzie jest ochrona środowiska no chyba że pył kamienny jest zdrowy i można go wdychać w każdych ilościach a myjnia jest darmowa. Jak się ma kasę to można wszystko. Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości że bliżej nam do Rosji niż do krajów tzw zachodnich.
2021-05-07 11:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.