Rosnące ceny gazu i energii elektrycznej odbiły się na funkcjonowaniu strzelińskiego aquaparku. Aby zminimalizować straty, trzeba było znaleźć sposób na oszczędności. Przeorganizowano więc lekcje w-f na basenie. Na jakich zasadach uczniowie gminnych szkół będą teraz z niego korzystać?
Kilka tygodni temu pisaliśmy o planowanych zmianach w funkcjonowaniu strzelińskiego aquaparku. Jak informował wówczas Tomasz Charowski, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego, szacunkowo określono, że cena zakupu energii elektrycznej wzrośnie o 400 tys. zł, a cena zakupu paliwa gazowego o 800 tys. złotych. W związku z tym, aby zmniejszyć koszty, rozważano zmianę godzin otwarcia basenu, a także rezygnację z darmowych lekcji wychowania fizycznego na basenie dla uczniów gminnych szkół. W godzinach porannych z basenu korzysta niewiele osób. Mimo to, trzeba zatrudnić ratowników i pracowników obsługi, co oczywiście generuje spore koszty. W tym czasie zajęcia na basenie mają także uczniowie gminnych szkół w ramach lekcji wychowania fizycznego.
– Rzeczywiście, kiedy otrzymaliśmy prognozy podwyżki cen mediów, to myśleliśmy nad zmianami w funkcjonowaniu aquaparku – przyznaje burmistrz Dorota Pawnuk. – Jednak niezależnie od tego czy basen będzie otwierany o 9.00, czy później, to i tak za gaz będzie trzeba zapłacić. Oszczędzić moglibyśmy jedynie na etatach – zmniejszając ilość zmian, można byłoby wygenerować oszczędności na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Basen zawsze przynosił straty. Przystępując do tej inwestycji, nikt nie liczył, że będzie to opłacalne przedsięwzięcie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, właściciel, czyli gmina, zwykle pokrywa tę stratę...
Tekst ukazał się w nr 7 (1095) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink4 +10 spajker.
RE: „Basen zawsze przynosił straty…”
tytuł: basen przynosi straty. na zdjęciu budynek basenu.
nie tu żadnej twarzy polityka na tle objektu deficytowego, który jest finansową porażką.
co innego kiedy mówimy o przyszłości jak np wójt kondratowic, który mówi że bedą miliony na remonty szkół aczkolwoei z tymi milionami i z tymi szkołami nic wspólnego nie ma. nikt nie chce sie dać sfotografować na tle brzydkiej kobiety ale kiedy ta kobieta - basen była młodą panienką to objektyw szerokokątny nie obejmował na zdjęciu wszystkich polityków chętnych do cięcia wstęgi i przypisania sobie splendoru sukcesu. może jakieś słowa wyjaśnienia napiszą tu urzędniczy pomysłodawcy budowy producenta strat- czyli aquaparku? może jacyś urzędnicy sfotografują się na tle zakorkowanego ronda?? może urzędnicy wyjaśnią jak jeździć po tym rondzie aby korków nie było? może urzędnicy wskażą aquaparkowi skąd brać klientów? jakieś wysportowane dzieci w randze radnego kazały sobie wybudować aquapark pod domem a i tak za wstęp na aquapark nie płacą.
no ale nadchodzi nowy temat. kolej transkondratowicka po której raz mają jeździć rowerzyści a innym razem kamień. jest jeszcze temat ronda przy orlenie i zdjęcia spadającego na spadochronie z nieba starosty.
2022-02-27 08:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Na bruk. Permalink3 +9 Na bruk.
Patologia umysłową w urzędach.
Cała gmina przynosi straty. Zlikwidować urzędy gminy, miasta, rozdzielić ziemię do ościennych powiatów i nie będzie straty. Po co tacy urzędnicy co przynoszą straty, a my musimy się obowiązkowo dokładać płacąc coraz to wyższe stawki za np. wywożenie śmieci. Te urzedy to jak bez mózgowa patologia, która pobiera zasiłki w formie wypłat, a generuje tylko straty.
2022-02-27 07:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink2 -4 Cześ
RE: „Basen zawsze przynosił straty…”
A paszporty srowidowe dalej sprawdzacie barany? :D
2022-02-26 19:42 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +17 spajker.
RE: „Basen zawsze przynosił straty…”
Przystępując do tej inwestycji, nikt nie liczył, że będzie to opłacalne

czy aby na pewno?? do basenu była chyba dotacja unijna 20 milionów i urzędnicy musieli wykazać we wniosku o dotację że biznes przeżyje ekonomicznie ileś tam lat. urzędniczy fantaści ekonomiczni dostają amoku na wizję możliwości przecięcia wstęgi i nie myślą o ekonomicznych skutkach swoich decyzji. 20 milionów dotacji in plus. 2,5 miliona straty w okresie 2010-2021 i 3,9 miliona straty od 2022. tych dopłat do strat jest już dużo więcej niż wynosiła dotacja. basen potrzebuje potrojenia cen biletów wstępu (czyli utrate klientów) albo potrojenia liczby klientów ( czego zrobić sie nie da w krótkim czasie). stan umysłu tubylców jest jednak taki że rozumieją tylko sprawy małe czyli np to że burmistrz zjadła obiad z buraczkami za darmo a radny wchodzi na basen za darmo. to że skumulowana strata to już 30 milionów jest chyba tylko moim zmartwieniem.
2022-02-25 21:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.