Patrząc od strony ulicy, widzimy krzak, a dopiero później zauważamy herb
W Strzelinie nie brakuje granitowych akcentów w postaci bruku czy krawężników. Są również zabytkowe wytwory rąk prawdziwych artystów wśród kamieniarzy.
Pojawił się w naszej redakcji Czytelnik, który opowiedział nam o ciekawym artefakcie z przeszłości Strzelina. - Uczęszczałem do strzelińskiego liceum i zapamiętałem, że przed szkołą stał granitowy herb – powiedział. - Z tego, co wiem pierwotnie był wmurowany w ścianę ratusza. Ratusz został wysadzony w powietrze, ale herb przetrwał. Teraz, przechodząc obok szkoły trudno go dostrzec. Może warto lepiej wyeksponować zabytkowy kamień. Może nawet przywracając go w pierwotne miejsce. Jeżeli jest to niemożliwe, to może warto zadbać, żeby był bardziej widoczny – zaproponował Czytelnik. Granitowy herb stoi przed strzelińskim ogólniakiem
Pofatygowaliśmy się pod liceum, żeby na miejscu zobaczyć, o czym mówił nasz Czytelnik. Rzeczywiście, herb jest okazały i stoi przed szkołą. Prawdą jest również to, że trzeba wiedzieć, gdzie stoi, żeby go dostrzec z chodnika. Pomysł naszego Czytelnika poddajemy pod rozwagę strzelińskim samorządowcom.
Na ten temat pisaliśmy w 11 (1149) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
ANTYOBYWATEL
Sssss
spajker. powiedziała :
to s jak spajker. zabieram do domu. będę miał swój pomnik.
A może tylko krzak wyrwij...

0
Gravatar
Dejv
RE: Herb za krzakiem
Władza nasza jest jak ten krzak. A resztę niech każdy sobie dopowie..
0
Gravatar
TruckdriverDST
RE: Herb za krzakiem
Pamiętam że podczas nocnych wojaży opieralem się o ten kamień gdyż ledwo trzymałem się na nogach. Wspaniale lata 90'
0
Gravatar
spajker.
RE: Herb za krzakiem
to s jak spajker. zabieram do domu. będę miał swój pomnik.
0

Przeczytaj również