W Strzelinie nie brakuje granitowych akcentów w postaci bruku czy krawężników. Są również zabytkowe wytwory rąk prawdziwych artystów wśród kamieniarzy.
Pojawił się w naszej redakcji Czytelnik, który opowiedział nam o ciekawym artefakcie z przeszłości Strzelina. - Uczęszczałem do strzelińskiego liceum i zapamiętałem, że przed szkołą stał granitowy herb – powiedział. - Z tego, co wiem pierwotnie był wmurowany w ścianę ratusza. Ratusz został wysadzony w powietrze, ale herb przetrwał. Teraz, przechodząc obok szkoły trudno go dostrzec. Może warto lepiej wyeksponować zabytkowy kamień. Może nawet przywracając go w pierwotne miejsce. Jeżeli jest to niemożliwe, to może warto zadbać, żeby był bardziej widoczny – zaproponował Czytelnik. Granitowy herb stoi przed strzelińskim ogólniakiem
Pofatygowaliśmy się pod liceum, żeby na miejscu zobaczyć, o czym mówił nasz Czytelnik. Rzeczywiście, herb jest okazały i stoi przed szkołą. Prawdą jest również to, że trzeba wiedzieć, gdzie stoi, żeby go dostrzec z chodnika. Pomysł naszego Czytelnika poddajemy pod rozwagę strzelińskim samorządowcom.
Na ten temat pisaliśmy w 11 (1149) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

ANTYOBYWATEL Permalink4 0 ANTYOBYWATEL
Sssss
Cytuję spajker.:
to s jak spajker. zabieram do domu. będę miał swój pomnik.A może tylko krzak wyrwij...
2023-03-29 14:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dejv Permalink3 +2 Dejv
RE: Herb za krzakiem
Władza nasza jest jak ten krzak. A resztę niech każdy sobie dopowie..
2023-03-29 09:29 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink2 -2 TruckdriverDST
RE: Herb za krzakiem
Pamiętam że podczas nocnych wojaży opieralem się o ten kamień gdyż ledwo trzymałem się na nogach. Wspaniale lata 90'
2023-03-28 16:45 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 0 spajker.
RE: Herb za krzakiem
to s jak spajker. zabieram do domu. będę miał swój pomnik.
2023-03-28 16:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.