Od kilku tygodni na dawnym lodowisku w Strzelinie trwają prace budowlane. Mimo iż o inwestycji pisaliśmy już kilka razy, nie wszyscy wiedzą, co tu powstanie i komu to, co tam robią, ma służyć. Wśród pewnej licznej grupy mieszkańców oczekiwanie na finał prac jest ogromne.
Dawne lodowisku przy ul. Wojska Polskiego w Strzelinie od kilku tygodni jest intensywnym placem budowy. Wykonawcą zadania jest znana w powiecie firma Globistic Rajmunda Czernika. Inwestycja obejmuje budowę aktywnego parku rozrywki pumptrack, skatepark i miasteczko rowerowe. Plac, wraz z przyległym terenem, zamieniony zostanie na aktywny park rozrywki dla miłośników rolek, deskorolek, hulajnóg i rowerów, szczególnie typu BMX. Jednak nie stanie się to zaraz, gdyż termin realizacji upływa w czerwcu, ale przyszłego roku. - W tym roku chcemy położyć warstwę wierzchnią, asfaltową, zrobić całe odwodnienie, przygotować teren zieleni i trybunę. Będzie ona zbudowana z gotowych elementów betonowych. Będziemy też prowadzić różne prace z mediami i instalacyjne. Krótko mówiąc, na ten rok zaplanowane są różne grube prace budowlane – informuje szef firmy Rajmund Czernik. - W przyszłym roku zakładać będziemy balustradę na głównej trybunie, montować siedziska, stawiać kute ogrodzenie, tak, aby przez młynówkę nie można było przechodzić. Gmina stara się o pozwolenie na budowę mostka nad tą młynówką, aby wejście od tej strony było bezpieczne i wygodniejsze dla tych idących od strony Rynku i ul. Św. Floriana – dodaje Czernik. W tym miejscu trzeba dodać, że Młynówka należy do Wód Polskich, a jak pokazuje praktyka uzgodnienia z Wodami polskimi mogą nie być szybkie i proste.
Projekt urządzenia skateparku (z prawej), toru rowerowego typu pumptruck  (w środku na różowo) i miasteczka rowerowego do nauki jazdy (z lewej)
Bank ramp 416x488x150
Quater pipe 320x488x150
Funbox + grinbox 3/3 + poręcz 2/3 720x548x60
Na ten temat pisaliśmy w 20 (1158) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.