Podczas zajęć licealiści wcielając się w role premierów, ministrów, burmistrzów i radnych, zgłębiali mechanizmy działania władzyW Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie uczniowie klasy 2B uczestniczą w warsztatach ,,Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu”.

Zajęcia organizuje Fundacja PKO oraz Klub Jagielloński.  Zajęcia te mają za zadanie rozbudzić w młodych, dorastających Polakach, świadomość narodową oraz nauczyć ich, jak być prawdziwymi i aktywnymi patriotami, biorącymi sprawy kraju we własne ręce.
Ćwiczenia prowadzą dwaj studenci Politechniki Wrocławskiej Damian Semberecki i Filip Janur. Licealiści pod czujnym okiem studentów poznawali tajniki działania parlamentu oraz władzy samorządowej na poziomie gminy. Uczniowie, wcielając się w role premierów, ministrów, burmistrzów i radnych, zgłębiali mechanizmy działania władzy oraz mogli poczuć, jak wielka odpowiedzialność spoczywa codziennie na barkach rządzących.
Oprócz uczestnictwa w lekcjach, młodzież musi wykonać szereg prac domowych, np. nakręcić krótki film o tematyce patriotycznej lub stworzyć internetowy mem o swoim mieście. Prace te zostaną opublikowane na stronie głównej Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, gdzie będą konkurować z projektami innych klas z całej Polski. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni i wezmą udział w uroczystej finałowej gali w Krakowie.
Trzymajmy kciuki za naszych utalentowanych licealistów, wspomóżmy ich, głosując na ich prezentacje na stronie: http://www.anp.kj.org.pl/
Mikołaj Możny - uczeń klasy 2B

Komentarze   

spajker Permalink1 0 spajker
RE: Nowoczesny patriotyzm w Strzelinie
"jak wielka odpowiedzialność spoczywa codziennie na barkach rządzących.", rządzący muszą pamiętać o całej rodzinie i rodzinie rodziny o znajomych oraz o znajomych znajomych , muszą ich pozatrudniac w spókach państwowych oraz muszą czasami rżnąć wstęgę albo marzenę domaros vel hr potocka. ot i cała odpowiedzialność polityków.
2015-02-27 17:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.