Prace przy budowie sali sportowej w Białym Kościele idą pełną parą. Wykonano już nieco ponad połowę zadaniaTrwa intensywna budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Obiekt rośnie jak na drożdżach. Jest już w stanie surowym zamkniętym. Jakie będzie wyposażenie sali? Ponad pół roku temu rozpoczęto budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele.

Prace prowadzi firma WOLBUD z Paczkowa. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy plac budowy. Jak się okazuje prace są mocno zaawansowane. - Wykonawca wyprzedza złożony harmonogram robót – mówi Janusz Kaczan, rzecznik prasowy UMiG Strzelin. - Zrealizowano nieco ponad 50% zadania. Wykonano stan surowy zamknięty. Obecnie trwają prace wykończeniowe, tj. tynki, posadzki, roboty instalacyjne – dodaje. Prace mają potrwać do końca sierpnia bieżącego roku. Przypomnijmy, że wartość inwestycji to niespełna 3 mln zł. Gmina Strzelin otrzymała 900 tys. zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2016”. Zakres prac obejmuje budowę jednokondygnacyjnej sali sportowej, która będzie połączona z budynkiem szkoły. Przewidziano również osobne wejście umożliwiające korzystanie z niej po godzinach lekcyjnych. – Przy arenie sportowej o pow. 408 m2 będzie znajdował się zespół pomieszczeń towarzyszących, tzn. szatnie (36m2), umywalnia, magazyny sprzętu, pokój instruktorów oraz trzy dodatkowe izby lekcyjne (każda ponad 50 m2) z ogólnodostępnymi toaletami – informuje Kaczan. Na wyposażeniu areny sportowej znajdą się drabinki gimnastyczne (ponad czterdzieści), dwie drabinki sznurowe, cztery liny i drążki pionowe, dwa drążki gimnastyczne przyścienne, dwie tablice do koszykówki na ścianach szczytowych, uchwyty do gry w siatkówkę, badmintona i minisiatkówkę, jedna tablica wyników. Inwestycja nie zakłada natomiast montażu trybun oraz wyposażenia w sprzęt, tj. piłki, skrzynie i kozły gimnastyczne.
 

 

Komentarze   

Leszek Permalink4 +3 Leszek
RE: Rośnie jak na drożdżach
Robi fotki.
2015-03-28 22:37 Cytować Zgłoś administratorowi
ufka Permalink3 +4 ufka
RE: Rośnie jak na drożdżach
Cytuję stop obłudzie:
To już urzad gminy ma swojego rzecznika prasowego?Coś takiego.?Otwiera się przed nami wielki świat.Budynek od urzędników trzeszczy w szwach!Przed nami już tylko departament do spraw komunikacji społecznej ,albo wydział propagandy.Razem biedni ludzie.STOP OBŁUDZIE,STOP OBŁUDZIE!

No co? Krochmalny może mieć rzecznika prasowego to Pawnuk będzie gorsza? Ciekawe co się stało z nadwornym fotografem???
2015-03-27 14:44 Cytować Zgłoś administratorowi
stop obłudzie Permalink2 +5 stop obłudzie
RE: Rośnie jak na drożdżach
To już urzad gminy ma swojego rzecznika prasowego?Coś takiego.?Otwiera się przed nami wielki świat.Budynek od urzędników trzeszczy w szwach!Przed nami już tylko departament do spraw komunikacji społecznej ,albo wydział propagandy.Razem biedni ludzie.STOP OBŁUDZIE,STOP OBŁUDZIE!
2015-03-27 11:56 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 0 spajker
RE: Rośnie jak na drożdżach
sala nie rośnie na drożdżach ale na podatkach pobieranych od każdego kowalskiego i od każdego dziecka , które kupuje sobie pączka w szkolnym sklepiku. dzieciak i kowalski nawet nie wiedzą że płacą podatki, ten sprzedawca od pączków od każdego zakupu na kasie fiskalnej zabiera w cenie pączka od dziecka 23% vat a nazajutrz zanosi te 23 % zabrane dziecku pieniądze do fiskusa. sala rośnie na skradzionych dzieciom pieniądzach a nie na drożdżach. zamiast pieniędzy mogę dać fiskusowi drożdże i niech urzędnicy szastają drożdżami a nie moimi pieniędzmi.
2015-03-27 11:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.