Co roku w jednym miejscu mogą się spotkać pracodawcy i osoby bezrobotne. Tym razem obecnych było także wiele firm, które oferowały również bezpłatny dowóz do miejsc pracy. O organizowanych targach bezrobotni zarejestrowani w strzelińskim PUP informowani byli także poprzez sms oraz e-mail, co przyczyniło się do przyjścia osób w różnym wieku.

Targi Pracy, organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie, odbyły się już po raz dziesiąty. Połączone zostały z VI Targami Edukacji. W piątek, 24 kwietnia, w hali sportowej Gimnazjum nr 2 im. Żołnierza Polskiego wszyscy zainteresowani mieli okazję zapoznać się z ofertami wielu lokalnych firm.
Jak informuje pełniąca obowiązki dyrektora PUP Iwona Engel, ideą targów jest połączenie dwóch grup – pracodawców i osób poszukujących pracy. Bezrobotni mogą bezpośrednio porozmawiać z pracodawcami, zapytać o najistotniejsze sprawy oraz złożyć swoje CV.
Tym razem wśród 30 stoisk obecnych było wielu przedstawicieli firm z całego powiatu strzelińskiego. – W tym roku mieliśmy wysyp pracodawców i agencji zatrudnienia. W poprzednich latach bywało różnie. Zainteresowanie bezrobotnych było na wysokim poziomie. Po rozmowach z pracodawcami wiem, że przy stoiskach zostawiano nawet po kilkanaście aplikacji – mówi Engel.Firmy szukały m.in. pracowników magazynowych i operatorów maszyn
Mieszkańcy mogli zapoznać się głównie z ofertami pracy na stanowiskach produkcyjnych. Poszukiwani byli m.in. pracownicy magazynowi, operatorzy maszyn, wózków widłowych, ale także pracownicy ochrony, czy pracownicy administracyjni. Pełniąca obowiązki dyrektora PUP zaznacza, że po targach zauważyła wzmożoną ilość informacji o podjęciu pracy, a więc targi na pewno przekładają się na zmniejszenie liczby bezrobotnych.
Poza pracodawcami pojawiły się także stoiska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Okręgowej Inspekcji Pracy i Wojskowej Komendy Uzupełnień we Wrocławiu. – Zaprosiliśmy ich jako dodatkowe stanowiska informacyjne, nie na zasadzie rekrutacji pracowników – tłumaczy Engel.
Zaproszono również szkoły ponadgimnazjalne, które mogły przedstawić swoje oferty edukacyjne. W związku z tym na targach znalazły się stanowiska Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie, Liceum Ogólnokształcącego, Stowarzyszenia św. Celestyna oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.