Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Za mała szerokość jest powodem braku podjazdów na kładce nad rzeką Oława w StrzelinieNiedawno pisaliśmy o nowo wyremontowanej kładce nad rzeką Oława w Strzelinie. Do redakcji docierały sygnały o braku podjazdów dla rowerów i wózków inwalidzkich na niej. Poza tym czytelnicy skarżyli się na nierówne dojście do kładki od ulicy Brzegowej. Postanowiliśmy zwrócić się o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie. - Gmina Strzelin wykonała remont kładki dla pieszych nad rzeką Oławą (łączącą Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Strzelinie z Osiedlem na Skarpie). Ze względu na zły stan konstrukcji nośnej obiektu, zdecydowano się na jego remont. Konieczność realizacji podyktowana była przeglądem pięcioletnim obiektu, wykonanym przez uprawnionego rzeczoznawcę mostowego. Zakres prac obejmował remont kładki, a nie przebudowę. Dodatkowe wykonanie podjazdów nie jest możliwe ze względu na parametry techniczne obiektu (za mała szerokość). Ponadto, opracowany projekt remontu kładki wymagał uzgodnień technicznych oraz zakresu robót przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu (właściciel dz. nr 22 AM-24) oraz Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu, Inspektorat w Strzelinie (właściciel dz. nr 14 AM-24). Dojście do kładki od ulicy Brzegowej jest własnością Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gmina Strzelin przeprowadziła już wstępne rozmowy z zarządcą terenu, które miały na celu wykonanie przebudowy odcinka wraz z budową oświetlenia. Zakres ten wymaga opracowania niezbędnej dokumentacji technicznej, wydzielenia terenu oraz przejęcia go na mienie gminy - poinformował nas Lech Pąchalski z Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie.Komentarze   

. Permalink1 +13 .
RE: Za wąsko na podjazdy
"Konieczność realizacji podyktowana była przeglądem pięcioletnim obiektu, wykonanym przez uprawnionego rzeczoznawcę mostowego."

Tak tak, bo Pan Rysiu z UMIG robi takowe przeglądy, jest tak zawalony papierami że nawet niema często czasu na bieżące sprawy a co dopiero przeglądy.
Pani burmistrz powinna mu dać jakiegoś pomocnika wykształconego z zakresu dróg i mostów, a najlepiej zlikwidować ciążącą na nim biurokrację, wszak Pan Rysiu już ma trochę wiosen a i ze zdrowie nie najlepiej.
2015-09-18 20:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz