Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zaskakujące odkrycia, do których doszło podczas remontu wiązowskiego rynku, były znaczącym wydarzeniem w skali całego powiatu. Magistrat od początku nie zamierzał pozostać wobec nich obojętny. Co obecnie wiadomo na ten temat?
Wraz z prowadzonym remontem wiązowskiego rynku, na bieżąco informowaliśmy o zaskakujących odkryciach, do których doszło podczas wykopalisk. Przypomnijmy, że prace budowlane pozwoliły odkryć urny z ludzkimi prochami, ludzkie szczątki z XVIII wieku pozbawione czaszki czy szkielet kobiety z IV wieku przed naszą erą.
Już w ubiegłym roku wiązowski magistrat zapewniał, że nie pozostanie wobec odkryć obojętny. Planowano wyróżnić i w wyjątkowy sposób upamiętnić miejsca znalezisk, do których doszło w czasie remontu. Wstępne pomysły obejmowały m.in. ustawienie specjalnych tablic informacyjnych. Wprowadzenie na rynek dodatkowych elementów wiąże się jednak z uzgodnieniami z konserwatorem zabytków. Przed rokiem znaleziska odkryte przez archeologów trafiły do badań.
- Dzięki prowadzonym od wiosny 2017 roku pracom budowlanym, związanym z wymianą nawierzchni rynku, archeolodzy mogli zajrzeć w historię tego miejsca zapisaną w ziemi. Obecnie opracowywana jest dokumentacja dotycząca badań archeologicznych, zawierająca dokumentację fotograficzną, rysunkową i opisy odkrytych obiektów nieruchomych i nawarstwień kulturowych – poinformowała Malwina Hertig z Urzędu Miasta i Gminy Wiązów.
Więcej w wydaniu papierowym.
Dodaj komentarz