Zasady odpłatności za pobyt w schroniskach i granice obwodów lokalnych szkół to projekty, które w ubiegłym tygodniu opiniowali wiązowscy radni. Co się zmieniło w porównaniu do poprzednich lat?
We wtorek, 13 sierpnia, w Urzędzie Miasta i Gminy Wiązów odbyło się posiedzenie komisji kultury, sportu, oświaty i pomocy społecznej. Po przedstawieniu porządku obrad przez przewodniczącą komisji Dagmarę Nasulicz, radni przystąpili do pierwszego projektu uchwały. Dotyczył zmiany w sprawie ustalenia zasad odpłatności za pobyt w schroniskach dla osób bezdomnych, z usługami opiekuńczymi.
Dorota Arcińska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązowie poinformowała, że poprzednie kryteria procentowe były sztywno określone, a obecna zmiana pozwoli je „upłynnić”. Jeśli dochód osoby bezdomnej w stosunku do kryterium dochodowego wynosi do 100%, pobyt w schronisku jest nieodpłatny. Powyżej 100% do 150% - wysokość odpłatności wynosi do 50%. Powyżej 150% do 200% - do 70%. Powyżej 200% do 250% - do 80%. Powyżej 250% - do 100%. Projekt uchwały jednogłośnie zaopiniowano pozytywnie.
Kolejny projekt uchwały mówił o ustaleniu planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Wiązów oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych od 1 września 2019 roku. Jak przypomniała Anna Trzebuniak z UMiG Wiązów, w związku z wprowadzoną reformą, w 2017 r. rada podejmowała uchwałę dotyczącą planu sieci szkół. Zawarto w niej sieć szkół na okres od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

spajker Permalink1 +2 spajker
RE: O schroniskach i szkolnych obwodach
Dyrektorka szkoły w kuropatniku obroniła majątek publiczny przed agresją wandali. Była sama. Zrobiła coś czemu nie mogło zaradzić 120 000 policjantów ani 110 000 sztuk polskich żołnierzy.
Jakiemu obwodowi przewodzi ta pani dyrektor?
Ludzi na świecie jest już 8 miliardów a obrońca szkoły w kuropatniku jest jeden. Czy wyrok karny i banicja to jedyne wynagrodzenie za obronę majątku narodowego?
2019-08-28 14:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.