Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Na drogach w powiecie strzelińskim jest wiele miejsc, w których kierowcy i piesi muszą zachować szczególną czujność. Jedno z nich to fragment drogi krajowej nr 39 w Starym Wiązowie. Występuje tam natężony ruch ze sporą ilością ciężarówek.
Mimo, że jest to teren zabudowany, to samochody często nie stosują się do ograniczeń prędkości. Jadąc ze Starego Wiązowa w stronę Strzelina, trzeba przejechać przez niewielkie wzniesienie. Tuż za nim znajduje się skrzyżowanie i przejście dla pieszych na wysokości świetlicy. Piesi wchodzący na zebrę powinni szczególnie uważać, gdyż pędzący samochód wyłania się nagle zza wzniesienia. Być może, dobrym rozwiązaniem byłoby postawienie radarowego wyświetlacza prędkości, jak np. w Ludowie Polskim. Bo przecież ostrożności nigdy za wiele.

Komentarze   

Jaceks Permalink2 +1 Jaceks
RE: Stary Wiązów - niebezpieczny Wiązów
A może czas pomyśleć o progach zwalniających,lub jeżeli to niemożliwe o innym skutecznym rozwiązaniu w pobliżu szkoły podstawowej w Wiązowie?? Te same auta, także i cięzarowe ktore pędzą w miejscu wymienionym w artykule pędzą również obok szkoły.
2019-09-25 20:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Taxi z wrocławia Permalink1 +4 Taxi z wrocławia
Niebezpieczny Wiązów
Kierowcy muszą zachować szczególną czujność na zamkniętej drodze Jędrzychowice-Wiązów. Nieprawidłowe oznakowanie w nocy. Skierowanie objazdu na drogę z dziurami. Omijajcie dziury, doły i Wiązów.
2019-09-23 17:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz