Na początek grudnia zaplanowano uroczyste otwarcie odremontowanego placu Wolności w Wiązowie. Remont rynku, gdyż tak plac Wolności najczęściej jest nazywany, trwał dwa lata i kosztował kilka milionów złotych, z czego większość stanowiło dofinansowanie. O wcześniejszych planach tej inwestycji, poprzedzających bezpośrednio sam remont, jak i później o kolejnych jego etapach, pisaliśmy na łamach naszego tygodnika wielokrotnie. W tym kontekście bardzo ciekawa wydaje się historia wcześniejszych „remontów i modernizacji”, do których nigdy nie doszło.
Pierwsze plany przebudowy placu Wolności, które pamiętam, opisywałem je i o których mogę dziś powiedzieć, podjęte były jeszcze pod koniec lat 90. Wówczas burmistrzem Wiązowa był Zdzisław Szmigiel, a sekretarzem gminy Henryk Ożarowski. Większym krokiem, który miał przybliżyć miasto do planowanego remontu, było zaproszenie do Wiązowa grupy studentów architektury z Wrocławia. Przez kilka dni mieszkali oni w byłym szpitalu, zajęcia zaś mieli na placu Wolności i w przyległych do placu uPierzeja połnocna pl. Wolności. Lata 1910-1912 Foto Polska-org marasliczkach. Efekty ich pracy, w postaci makiet i opisów, zaprezentowane zostały radzie gminy na jednej z wiązowskich sesji. Niestety, na prezentacji się skończyło. Makiety wylądowały pewnie gdzieś na strychu ratusza, a z proponowanych rozwiązań nikt nie skorzystał. W trakcie prowadzenie prac ziemnych odkryto m.in. szkielet młodej kobiety, przy której znajdowały się cenne, jak na tamte czasy, ozdoby
Cały artykuł dostępny jest tutaj


Komentarze   

GOŚĆ Permalink6 +5 GOŚĆ
"Samorząd"?
Dramat polega na tym, że naczelni samorządowcy uznali, iż SAMORZĄD Terytorialny oznacza - SAM RZĄDZĘ i wara wam wszystkim od tego " jak i za ile to robię"! Gospodarność - chyba żartujecie! Zasada gospodarności obowiązuje w domowym budżecie ale nie w gminnym! Łapki w górę i heja ( i tak przez całą kadencję).
2019-12-07 08:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Władek Permalink5 0 Władek
RE: Rynek czekał dwie dekady i kilkadziesiąt lat dłużej
Wyjątkowa kanalia !
2019-12-07 05:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Mikołaj Swięty Permalink4 +6 Mikołaj Swięty
kostka granitowa
Ludzie mógłby szeryf kostkę granitową z rynku wyrzucić czy wybrukować sobie podwórko gdyby gmina świeciła przykładem i opływała w kasę, uważacie ze nie ma w gminie już nic do zrobienia? Czy ktoś rozliczy z niegospodarności tych ponad podziałami? Ludzie opamiętajcie się::))
2019-12-05 08:42 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink3 -8 cześ
Kostka
I nic wam do tego co zrobił z kostką, jakby wyrzucił na śmietnik też by wam nie pasowało dzbany cebulaki!!!
2019-12-04 21:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Janek ze Starego Permalink2 +5 Janek ze Starego
Bruki, tynki, kafelki i malowanie
I nie tylko bruki. Porządny człowiek. Kryształ nie człowiek!
2019-12-03 23:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Zbychu Permalink1 +4 Zbychu
Jerry
Ten pierwszy z lewej przy okazji wybroukował sobię kostką z rynku zabudowania porządny człowiek.
2019-12-03 21:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.