Tona plastikowych nakrętek to aż tysiąc złotych na cele charytatywne. Uzbieranie takiej ilości w pojedynkę wydaje się wręcz niemożliwe. Mieszkańcy gminy Wiązów udowadniają, że wspólnie można zdziałać o wiele więcej niż samemu.
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zbiórce złomu, która została zorganizowana w gminie Wiązów. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na leczenie Wojtusia Howisa, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Na dwa tygodnie przed oficjalnym zakończeniem zbiórki na stronie Siepomaga.pl, chłopiec ma już uzbieraną kwotę ponad 10 mln złotych, która wystarczy na zakup potrzebnego leku oraz pokrycie kosztów rehabilitacji. Aby pomóc dziecku, w całym kraju organizowano licytacje, challenge, a także zbierano nakrętki od plastikowych butelek. W ramach akcji dla Wojtusia udało się zebrać aż szesnaście worków nakrętek
Teresa Sendecka ze Zborowic włączyła się w pomoc Wojtusiowi i koordynowała akcję zbierania korków w swojej miejscowości. Przygotowała i rozwiesiła plakaty, informujące o możliwości oddania plastikowych nakrętek. Jak zaznacza, wiadomość o zbiórce w tej formie dociera przede wszystkim do ludzi starszych, którzy nie mają dostępu do Internetu i mediów społecznościowych. – Uzbieraliśmy szesnaście worków nakrętek – informuje pani Teresa. – Przywozili je ludzie z całego powiatu. Przed moim domem stoi koszyk, do którego można wrzucać korki. Na początku ludzie tylko zostawiali je pod domem. Nie wchodzili z powodu pandemii, więc nie wszystkich znam. Teraz ludzie przynoszą nawet po kilka korków. Sąsiad mi daje na podwórko codziennie po dwie nakrętki po mleku i wodzie. Tym sposobem ludzie zbierają i ja zbieram nadal nakrętki dla kolejnych dzieci – dodaje nasza rozmówczyni. Warto podkreślić, że takie pomaganie nic nie kosztuje. Wysiłek, jaki trzeba włożyć w oddzielenie korka od butelki i przekazanie go dalej, jest bowiem minimalny. Aby efektywnie pomagać dzieciom chorym na SMA, pani Teresa, Barbara Karbowiak oraz Urszula Sacała założyły grupę „Wiązów charytatywnie” na Facebooku. Kobiety informują mieszkańców gminy o organizowanych akcjach charytatywnych za pośrednictwem mediów społecznościowych, co wpływa na większą popularność takich inicjatyw wśród lokalnej społeczności.
Tekst ukazał się w 23 (1012) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.