W liczącym prawie sto czterdzieści stron dokumencie znajdują się szczegółowe informacje o dochodach i wydatkach gminy Wiązów w poprzednim roku. Na co zostały przeznaczone pieniądze? Ilu uczniów uczęszczało do wiązowskich szkół w 2019 roku i jaki jest największy problem gminy?
Od ubiegłego roku burmistrzowie i wójtowie mają obowiązek przygotowywać raport o stanie swojej gminy. W dokumencie, poza budżetem, znajdują się także szczegółowe informacje, dotyczące instytucji na terenie gminy oraz ciekawostki z nią związane. Gmina Wiązów zajmuje powierzchnię ponad 14 tysięcy hektarów, a w jej skład wchodzi dwadzieścia pięć miejscowości: miasto Wiązów oraz wioski Bryłów, Bryłówek, Częstocice, Gułów, Janowo, Jaworów, Jędrzychowice, Jutrzyna, Kalinowa, Kłosów, Kowalów, Krajno, Księżyce, Kucharzowice, Kurów, Łojowice, Miechowice Oławskie, Ośno, Stary Wiązów, Wawrzęcice, Wawrzyszów, Witowice, Wyszonowice oraz Zborowice. Gmina sąsiaduje z siedmioma innymi gminami, trzema powiatami, a od strony południowego wschodu i wschodu także z województwem opolskim (gmina Grodków oraz gminy Olszanka i Skarbimierz).

Dochody i wydatki gminy
Budżet gminy na 2019 rok został uchwalony uchwałą Rady Miasta i Gminy Wiązów podczas sesji 28 grudnia 2018 roku. Dochody zostały oszacowane na 37.814.040,67 zł. Plan po stronie dochodowej udało się zrealizować w 98,92%. Wydatki gminy w ubiegłym roku wyniosły...
Wiecej w wydaniu papieroowym.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.