Mimo braku rządowego wsparcia, wiązowscy urzędnicy nie odpuszczają i starają się o dofinansowanie z innych źródeł. Wszystko po to, aby zrealizować długo zapowiadaną inwestycję, czyli remont starego budynku i utworzenie w nim Szkoły Muzycznej i Klubiku Dziecięcego.
Jakiś czas temu informowaliśmy, że gmina Wiązów złożyła wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dofinansowanie w wysokości trzech i pół miliona złotych na przebudowę budynku po byłym Banku Spółdzielczym przy ulicy Pocztowej w Wiązowie i dostosowanie go do potrzeb Szkoły Muzycznej i Klubiku Dziecięcego. Jak wiemy, gmina nie otrzymała dofinansowania na to zadanie. Pieniądze z tej puli rządowych środków trafiły jednak do gminy Wiązów, która otrzymała 800 tysięcy złotych na remont świetlicy wiejskiej w Wyszonowicach, o czym pisaliśmy w poprzednim wydaniu Słowa. Teraz zwróciliśmy się do wiązowskiego urzędu z pytaniem, co dalej z remontem budynku przy ulicy Pocztowej.
Tekst ukazał się w nr 15 (1054) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.