W czerwcu ubiegłego roku w niemieckim mieście Garmisch-Partenkirchen odbył się wiec poparcia dla Ukraińców. Wzięła w nim także udział pani Anna Choina z Jutrzyny
W niemieckim miasteczku Anna Choina z Jutrzyny mówiła o polskiej pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Jej wypowiedź spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony tysięcznego tłumu.
Garmisch-Partenkirchen to urokliwie położona miejscowość w południowych Niemczech znana ze sportów zimowych. W czerwcu ubiegłego roku w znajdującym się niedaleko zamku w Elmau odbył się szczyt G7, w skład którego wchodzą Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Francja, Wielka Brytania, Niemcy i Włochy. W tym czasie w centrum Garmisch-Partenkirchen odbył się wiec poparcia dla Ukraińców. Wzięła w nim udział Anna Choina z Jutrzyny, która przebywała wówczas w tym niemieckim miasteczku. – Była to manifestacja poparcia połączona z pomocą charytatywną dla Ukraińców – wspomina pani Ania. – Pokazywano zdjęcia i filmy z bombardowanej Ukrainy. W organizację zaangażowało się bardzo dużo osób. Pomyślałam, że również chciałabym coś powiedzieć. Zachęciła mnie do tego także moja koleżanka Ukrainka – dodaje pani Ania. Na wiecu w niemieckim miasteczku przemawiała pani Anna Choina, która mówiła o polskiej pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy
– Byłam bardzo wzruszona – kontynuuje pani Ania. – Mówiłam, że jestem z Polski. Zaczęłam od tego, jak nasz kraj pomaga Ukraińcom od pierwszej chwili wybuchu wojny. Mówiłam, ilu uchodźców przebywa w naszym kraju, jaka jest pomoc od zwykłych ludzi, samorządów aż po nasz rząd. Mówiłam, że wszyscy pomagamy uchodźcom, jak tylko możemy. Jeśli Polska nie pomoże, jeśli Unia Europejska nie pomoże, jeśli nie pomogą inne kraje, to co to będzie? Mówiłam z łatwością, bo chciałam to wszystko z siebie wyrzucić – wspomina nasza rozmówczyni.
Na ten temat pisaliśmy w 10 (1148) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także