Proboszcz parafii w Kucharzowicach umieścił w kapsule czasu kilka ważnych przedmiotów
Proboszcz parafii w Kucharzowicach umieścił w kapsule czasu kilka ważnych przedmiotów
Blisko trzy lata parafianie z Kucharzowic czekali na ten moment. Po wielu staraniach udało się w końcu wyremontować wieżę kościoła. Podczas prac odkryto, że ktoś ukradł kapsułę czasu z cennymi historycznie przedmiotami. Podjęto decyzję o wykonaniu nowej tuby, w której umieszczono kilka ważnych przedmiotów.
Wracamy do sprawy naprawy wieży kościoła w Kucharzowicach. Parafia od dłuższego czasu starała się o remont, ponieważ uszkoKsiądz Waldemar Cwynar zrobił selfie na tle wyremontowanej wieżydzona została blacha i chorągiewka z wizerunkiem św. Andrzeja na szczycie świątyni. W końcu udało się uzyskać pozwolenie na budowę. Na początku września firma z Nysy zdemontowała hełm wieży, przy pomocy dźwigu. Okazało się, że kula jest przedziurawiona, a z jej wnętrza ukradziono kapsułę czasu z cennymi historycznie przedmiotami. Elementy wieży zostały oddane do konserwacji.
W ubiegłym tygodniu firma ponownie pojawiła się w Kucharzowicach. Kula i chorągiewka zostały odrestaurowane i pokryte miedzią. Pracownicy wykonali także nową, hermetycznie zamykaną kapsułę czasu. Proboszcz parafii ks. Waldemar Cwynar przygotował kilka przedmiotów, które trafiły do miedzianej tuby. – Umieściłem tam kserokopię ważnych dokumentów parafialnych np. wpis do rejestru zabytków, odpis księgi wieczystej, mapki kościołów w Kucharzowicach i Bąkowie, aktualną liczbę parafian – informuje kapłan. – Ponadto w kapsule znalazły się współczesne monety, banknot, wrześniowe wydanie „Słowa Regionu Strzelińskiego”, październikowy „Gość Niedzielny”, praca magisterska studenta Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu Kamila Maraja z Kucharzowic pt. „Szkic dziejów katolickiej parafii w Kucharzowicach w latach 1968-2012” , a także pendrive`a, na którym znajdują się m.in. zdjęcia, artykuły o parafii, protokół zdawczo-odbiorczy, który podpisałem z moim poprzednikiem ks. Jarosławem Czarnym – wylicza ks. Waldemar Cwynar. Odrestaurowane elementy zostały zamontowane na wieży kościoła, a ks. proboszcz, który osobiście nadzorował prace na wysokości ok. 40 m, na tle wyremontowanej wieży zrobił selfie (zdjęcie zrobione samemu sobie), które publikujemy.
UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także