Kondratowice – już po raz czwarty – zamieniły się w prawdziwą stolicę polskiej piosenki ludowej! Wszystko za sprawą kolejnej edycji przeglądu „Od Janka do Iwanka”.
W Kondratowicach odbyła się czwarta edycja przeglądu piosenki ludowej „Od Janka do Iwanka”. Wydarzenie, podczas którego na scenie zaprezentowało się aż czternaście zespołów, zostało zorganizowane przez kondratowicki urząd, Gminny Ośrodek Kultury w Kondratowicach wraz z zespołem Złotokłose i przy dużym wsparciu sponsorów – Koła Gospodyń Wiejskich w Czerwieńcu, lokalnych firm i osób prywatnych.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: ksiądz proboszcz Krzysztof Romaniuk, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej (DIR) Ryszard Borys, członek zarządu DIR Marek Brusiło oraz delegat do walnego zgromadzenia DIR Tomasz Ossowski, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy. Wydarzenie otworzyli Teresa Białkowska, szefowa zespołu Złotokłose i gminna radna, oraz Paweł Rogaliński, dyrektor GOK-u. – Zespół Złotokłose wystąpił jako pierwszy. Zaśpiewaliśmy trzy piosenki. Później na scenie pojawiały się kolejne zespoły. Piękne były piosenki, zespoły się zaprezentowały wyjątkowo dobrze, byli przygotowani perfekcyjnie – opowiada Teresa Białkowska.
W Kondratowicach wystąpili: Borowianki z Przedborowej (gmina Stoszowice), Florianki z Olbrachcic Wielkich, Górzanie z Piławy Górnej, Jarzębina z Kobierzyc, Kalina z Kamiennika, Niezła Paka z Dobroszyc (powiat oleśnicki), Podolanki z Nowej Wsi Lubińskiej (gmina Polkowice), Starczowianie ze Starczowa (gmina Kamieniec Ząbkowicki), Stolczanki ze Stolca (gmina Ząbkowice Śląskie), Ślężanki z Borka Strzelińskiego, Tarnawianki z Tarnowa (gmina Ząbkowice Śląskie), Trzy Dęby z Borówka (gmina Prusice), Uciecho – Wianki z Uciechowa (gmina Dzierżoniów oraz oczywiście Złotokłose z gminy Kondratowice. Dodajmy, że około godziny 16 zespoły oraz goście wyszli pod scenę i wspólnie zaśpiewali piosenkę ludową „Głęboka studzienka”.
Organizatorzy zadbali o pyszny poczęstunek – była grochówka, kiełbaska, bigos, smalec z ogórkiem małosolnym, a także ciasto, owoce i napoje. Gości podjęto bardzo serdecznie. – Chciałabym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego przeglądu, na czele z dyrektorem i pracownikami GOK-u. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do tematu. Bardzo dziękuję także strażakom z OSP Kondratowice, którzy zapewnili opiekę medyczną. To było wyjątkowe wydarzenie. Zainteresowanie było bardzo duże. To już czwarta edycja, więc mam nadzieję, że stanie się tradycją i co roku będzie kontynuowane – podkreśla Teresa Białkowska.
Cały artykuł zamieściliśmy w 24 (1261) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij