Choć aktywność on-line daje nieograniczone wręcz możliwości aktywności, to nie zastąpi „realu”. Jednak w czasach pandemii platformy internetowe i elektroniczne media społecznościowe sprawdzają się jak nigdy. Nie ma się więc co obrażać, że np. stacjonarna biblioteka jest zamknięta. Warto sprawdzić, jakie możliwości daje nam korzystanie ze swojej biblioteki on-line.
Na przykładzie Gminnej Biblioteki Publiczne w Borowie można przekonać się, że oferta czytelnicza jest inna, ale dalej bardzo bogata. Wyszukiwanie w internecie ciekawych stron bywa czasochłonne a i tak nie daje gwarancji, że trafimy na ciekawe informacje. Pomocą w takich sytuacjach mogą być sugestie pań bibliotekarek, które pomogą sugerując, który link warto kliknąć (sprawdź link: http://biblioteka.borow.pl/index.php?news,304). W innym facefokoowym miejscu profilu borowskiej biblioteki można znaleźć propozycje zabawy nazwanej „wyzwania czytelnicze”. Żeby sprostać wyzwaniu, należy przeczytać książkę a później? Przyłączyć się do zabawy z udziałem innych on-linowych czytelników. Emotki zawładnęły wieloma z nas. Jest więc propozycja dla fanów emotikonowych zagadek? Czy można za pomocą emotikonek zapisać tytuł ulubionej książki? Okazuje się, że tak a przy okazji jest sporo zabawy. Bo przecież nic nie daje większej satysfakcji, jak rozwiązanie zagadki czy napisanie (narysowanie?) zagadki. To dla dzieci, młodszych Czytelników i tych, którzy bez względu na wiek czują się młodo. Na profilu borowskiej biblioteki można nauczyć się robić maseczkę
Podobnie jest z Dyskusyjnym Klubem Książki... również on-line. Wystarczy trafić pod właściwy internetowy adres na Facebooku borowskiej książnicy, żeby porozmawiać z innymi o przeczytanych właśnie lekturach. A dzięki łączom internetowym widzieć innych klubowiczów na ekranie swojego komputera. Inna propozycją jest wspólne pisanie bajki, zajęcia plastyczne on-line i nauka szycia maseczki. I tak dalej, i tak dalej...
Wszyscy z niecierpliwością czekamy aż koronawirus odpuści nam. Ale póki co korzystajmy z możliwości on-linowych kontaktów, jakie daje czytelnikom bibliotek w Borowie, Borku Strzelińskim, Ludowie Śląskim i Zielenicach tamtejsza gminna biblioteka. Jak zapewniły nas panie bibliotekarki z GBP w Borowie ich profil na Facebooku jest otwarty dla wszystkich i zapraszają do wspólnej zabawy, bo przecież fani książek lubią czytać i rozmawiać o książkach.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.