Coraz więcej mieszkańców gminy Borów będzie mogło korzystać z sieci wodno-kanalizacyjnejRaz w roku zmienia się cena wody i ścieków. Odpowiednie taryfy obowiązują od czerwca do maja. Borowscy radni przyjęli właśnie wysokość taryf za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

W gestii lokalnych rad jest przyjmowanie stawek za dostarczaną odbiorcom wodę i odbiór ścieków. Właściwa uchwała zawiera zwykle oprócz stawek, jakie będą obowiązywać, zapis o dopłatach z budżetu samorządu. Przyjęta na kwietniowej sesji uchwała Rady Gminy Borów wprowadza właśnie taką dopłatę. Radni przyjęli zaproponowane stawki bez zmian, podobnie jak zaproponowane dopłaty do wody i ścieków. Do każdego metra sześciennego wody z gminnych wodociągów, dostarczanej do gospodarstw domowych, budżet dopłaci 0,35 zł, a w przypadku odbioru ścieków będzie to 2,15zł. W przypadku odbioru śmieci dopłata dotyczy zarówno ścieków odprowadzanych do sieci kanalizacyjnej, jak i dowożonych bezpośrednio do oczyszczalni ścieków. Tym samym od czerwca tego roku do końca maja roku przyszłego w gminie Borów obowiązywać będą następujące taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, po uwzględnieniu dopłat:
- cena 1 m3 wody dla gospodarstw domowych wyniesie 3,35 zł + 8% VAT, co daje 3,62 zł brutto, dla pozostałych odbiorców będzie to 3,70 zł + 8% VAT, czyli 4,00 zł brutto;
- cena 1 m3 ścieków 6,00 zł + 8% VAT, czyli 6,48 zł brutto a dla pozostałych odbiorców 8,50 zł + 8% VAT, co daje 9,18 zł brutto.
Miesięczna opłata abonamentowa została ustalona na 20,76 zł a dopłatę ustalono na 3,46 zł zarówno dla gospodarstw domowych, jak i pozostałych odbiorców.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.