Blisko 3000 nowych miejsc pracy oraz ponad 3,5 mld złotych nakładów inwestycyjnych – oto wyniki Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” po pierwszym półroczu 2021 roku. To najlepsze wskaźniki spółki od 2014 roku.
Przedsiębiorcy w ostatnich 6 miesiącach zdecydowali się na realizację 16 nowych projektów inwestycyjnych w Wałbrzyskiej Strefie. W ich wyniku powstać ma co najmniej 2931 nowych miejsc pracy oraz utrzymanych zostanie ponad 3200 istniejących etatów. Nakłady poniesione przez przedsiębiorców przekroczą 3,5 mld złotych. Analogicznie – w pierwszym półroczu ubiegłego roku WSSE wydała 14 decyzji o łącznej sumie inwestycji sięgającej 850 mln złotych.
- Pierwsze 6 miesięcy kończymy z najlepszym wynikiem od siedmiu lat i to w porównaniu z całorocznymi wynikami naszej działalności. Jesteśmy zatem dopiero na półmetku roku, który może okazać się dla nas rekordowym – mówi Artur Siennicki, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.
Tegoroczne inwestycje mają zostać zrealizowane na terenie trzech województw. Na Dolnym Śląsku powstać ma 9 nowych projektów, w Wielkopolsce 4, natomiast na Opolszczyźnie 3. 7 inwestycji prowadzonych jest przez firmy z polskim kapitałem. Większość inwestorów reprezentuje sektor dużych przedsiębiorstw (9), natomiast 7 związanych jest z projektami mikro, małych i średnich firm.
Warto nadmienić, że Wałbrzyska Strefa działa również aktywnie na polu inwestycji własnych. Zajmuje się uzbrajaniem terenów, realizuje zadania infrastrukturalne oraz powiększa ofertę gotowych obiektów przemysłowo-magazynowych pod wynajem.
– W Wałbrzychu tworzymy Centrum Przemysłu 4.0 oraz budujemy dwie hale przemysłowe. Podobne obiekty powstają również w innych miejscowościach Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz w Wielkopolsce. W sumie wybudowanych zostanie 7 hal. Projekt ten stanowi największą inwestycję własną naszej spółki w jej 25-letniej historii – wymienia dr Paweł Kurtasz, wiceprezes Wałbrzyskiej Strefy.
Obecnie w WSSE „INVEST-PARK” prowadzi działalność ponad 250 przedsiębiorców, którzy zainwestowali 30 miliardów złotych i zatrudniają około 65 tysięcy pracowników.

Komentarze   

spajker. Permalink4 0 spajker.
RE: Wałbrzyska Strefa z najlepszym wynikiem od 7 lat!
j osób a przez lata zatrudniałem ok osób 11 osób. mówię wieloma językami. żaden premier nie był u mnie jak u japońców zatrudniających 69 osób w strefie a jedyne urzędy państwowe które mnie odwiedziły to kaci z zusu i z fiskusa. jak sie opalę na izraelitę albo na palestyńczyka to pewnie dostane ochronę państwa w specjalnie chronionej strefie. taka strefa pod ochrona to jak zakłądy pracy chronionej, które wykończyły zdrowe polskie firmy. przepraszam za to że nie jestem żydem ani murzynem. w przyszłym tygodniu to zmienię i zażadam wsparcia od polaków. czyli gojów. czyli ceprów. już dzisiaj obiecuję że warknę na podatki tak auf dojcz a kontakty z fiskusem będę prowadził przy użyciu hakenkrojca i przy użyciu gwiazdydawida.
2021-07-18 19:20 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink3 0 cześ
Idź pan...
Same zagraniczne kołchozy, nie ma się czym chwalić
2021-07-18 17:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Alex Permalink2 +1 Alex
RE: Wałbrzyska Strefa z najlepszym wynikiem od 7 lat!
a Pan Prezes to dostał stanowisko od...... ? kompetentna osoba do.....?
2021-07-14 08:01 Cytować Zgłoś administratorowi
johanes Permalink1 +3 johanes
RE: Wałbrzyska Strefa z najlepszym wynikiem od 7 lat!
Ciekawe ile podatków wielkie korporacje odprowadzają do panstwowej kasy? A nie czekaj sa zwolnieni hahahahah i PiSuary jeszcze takiemu LG daja ponad 70 milionów dotacji na zbudowanie kolejnego molochu z pieniedzy podatnika a emeryt nie ma na leki i chleb. Niech żyje stan umyslu ludzi glosujacych na to po-pisowskie badziewie.
2021-07-13 16:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.