Ze wszystkich atrakcji przygotowanych na DOFE można skorzystać bezpłatnie lub ze zniżką
Już dziś warto zapisać w kalendarzu, że 12-14 maja - nie ma nas w domu. Te dni spędzamy, najlepiej wraz z rodziną, na wydarzeniach i imprezach organizowanych z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). A oferta zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

DOFE to największa w Polsce akcja promująca projekty dofinansowane z funduszy europejskich. Jest ich bardzo wiele! Najlepiej osobiście przekonać się, jakie zaszły zmiany w naszym otoczeniu dzięki unijnemu wsparciu, wybierając się na majówkę. Ze wszystkich atrakcji można skorzystać bezpłatnie lub ze zniżką.

Zbadaj się!
Fundusze unijne wspierają wiele działań prozdrowotnych. Jak ważna jest profilaktyka nie trzeba nikogo przekonywać. Warto się badać i można to zrobić podczas tegorocznej edycji dni otwartych.
Kilka propozycji przygotował Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu. 12 i 13 maja wszystkie panie, bez żadnych ograniczeń wiekowych, będą mogły wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Ich ideą jest to, by jak najwcześniej nauczyć się właściwego samobadania piersi. Natomiast panie w wieku 50-69 lat zapraszamy na dodatkowe badanie mammograficzne. Specjaliści ze szpitala zapraszają również na bezpłatne badania videodermatoskopowe, odbywające się w ramach programu profilaktycznego „Znamiona pod lupą”. Lekarz dermatolog oceni stan naszej skóry i jeśli zajdzie taka konieczność skieruje na dalsze badania.
Warto pamiętać o wcześniejszej rejestracji na konsultacje, więcej szczegółów znajduje się na stronie www.dniotwarte.eu/wydarzenia, zakładka dolnośląskie.

Wykłady w klasztorze
Ciekawie zapowiadają się też spotkania organizowane 12-14 maja w niecodziennym otoczeniu. Mowa o wydarzeniu „Trzebnica – Klasztor Nowych Możliwości”. Zaplanowano warsztaty dla młodzieży, seminarium oraz projekcję filmu przy wyśmienitych ciastach klasztornych. W zorganizowanych grupach z przewodnikiem można będzie zwiedzać klasztor ze średniowiecznym podziemiami tzw. cellarium, muzeum klasztorne sióstr boromeuszek oraz atrakcję tylko dla dorosłych - północną wieżę.

Historia górnictwa
Z okazji DOFE w Starej Kopalni w Wałbrzychu zorganizowane zostanie zwiedzanie z przewodnikiem. Uczestnicy zobaczą część nadziemną i podziemną obiektu, a także poznają historię węgla, górnictwa i górników pracujących w skrajnie niebezpiecznych warunkach. W programie także wizyta w minicentrum nauki SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywność. Impreza jest biletowana.

Biznes, praca, energetyka
Dni otwarte to także czas, by zdobyć potrzebne informacje i uzupełnić wiedzę. I tak Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A. w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Legnicy podpowie, jak pozyskiwać dotacje unijne i stworzyć biznesplan, Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu przygotował konsultacje dla młodzieży szkół ponadpodstawowych planującej swoją karierę oraz dla pracodawców zainteresowanych uzyskaniem wsparcia z funduszy europejskich, natomiast Urząd Miasta i Gminy Siechnice zaprasza na bezpłatne konsultacje u doradcy energetycznego.

Moc atrakcji
Więcej informacji o wydarzeniach znajduje się na stronie www.dniotwarte.eu. Podział na poszczególne województwa pomoże podjąć decyzję, gdzie warto się wybrać.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Majówka z funduszami
DOFE to największa w Polsce akcja promująca projekty dofinansowane z funduszy europejskich.to przykład urzędniczej bezmyślności. ja proponuje zrobić promocję i zlot pojazdów finansowanych przez banki. proponuję zrobić targi produktów wytwarzanych przez firmy zatrudniające powyżej 50 osób. proponuję zrobić seminarium naukowców zarabiających ponad 5 000 netto. proponuję zrobić też targi żywności produkowanej przy udziale rolników europejskich.były kiedyś targi zakładów pracy chronionej. za duże dofinansowanie zjechały się firmy zatrudniające inwalidów. jedna firma wystawiła cukierki, inna ozdoby choinkowe, jeszcze inna gwoździe, jeszcze inna przewody do żarówek ledpwych. na jaki temat były to targi???na targach byli tylko wystawcy. zwiedzających nie było no bo po co oni mieli tam przyjść??
0

Przeczytaj także