W Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach odbył się wernisaż prac wykonanych w szkle przez młodzież w ramach projektu „Szkłem oszroniona historia i krajobraz Gminy Kondratowice”. W warsztatach twórczych wzięło udział 12 młodych ludzi, a mogły się one odbyć dzięki środkom w wysokości 7 tys. pozyskanym na ten cel przez Stowarzyszenie „Złota Jesień” w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury z LGD Gromnik. Warsztaty prowadziła pani Lidia Stanek – Wichlińska z Suchowic.
Na wernisażu pani Lidia podziękowała paniom Alicji Masłowskiej Burnos i Marii Olejnik za zorganizowanie warsztatów. Podkreśliła, iż Alicja Burnos ma tak doskonałe relacje z dziećmi, że w środku lata udało jej się zmobilizować grupę nastolatków, w tym chłopców szesnasto- i siedemnastoletnich, do wzięcia w nich udziału.W GOK-u w Kondratowicach odbył się wernisaż prac wykonanych w szkle przez
Podczas wernisażu prace młodzieży pogrupowano na trzy kategorie:
1. Nasza tożsamość- wykonane w szkle prace prezentowały autoportrety uczestników. Młodzi ludzie mieli pokazać siebie takimi, jakimi są. Trzeba przyznać, że były one bardzo piękne i w oryginalny sposób przedstawiały różne osobowości młodych plastyków. Prace zostały wykonane z różnych kawałeczków szkła, które zostały przykryte kolejną warstwą. Jak zaznaczyła pani Lidia, chodziło tu o pokazanie, że na naszą osobowość również składa się wiele elementów tworzących całość.
2. Nasze korzenie - symbolizował je pomnik przyrody- dąb szypułkowy. Uczestnicy wykonali go techniką reliefu. Młodzież, wykonując tę pracę miała sobie uświadomić, iż każdy człowiek, tak jak drzewo, zakorzeniony jest w jakimś miejscu, środowisku, kulturze.
3. Dziedzictwo – ziemie, na których żyjemy, mają bardzo bogatą historię kształtowaną przez różne narodowości. Jej odzwierciedleniem są historyczne budowle. Dzieci przedstawiły w szkle najbardziej znane zabytki gminy Kondratowice. Pani Alicja Burnos, jedna z osób czuwających nad dziećmi podczas wyjazdów do pracowni w Suchowicach, podkreśliła, że prawdziwą skarbnicą wiedzy w tym zakresie okazał się pan Maciej Chuda – pracownik GOK-u.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.