Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jego celem jest promowanie w społeczeństwie postaw proekologicznych. Tymczasem mieszkanka gminy Kondratowice wysłała nam zdjęcie tego, co można znaleźć w rowie między Rakowicami a Kondratowicami.
Włos się jeży na głowie. Przecież śmieci są odbierane od mieszkańców w ramach systemu gospodarki odpadami. Jaki jest sens płacić za usługę, a potem wyrzucać śmieci do rowu?
Ludzka głupota nie zna granic. Należy pamiętać o art. 145 kodeksu wykroczeń, który mówi, że „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleńce, podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany”.

Komentarze   

flejtuchy Permalink4 0 flejtuchy
RE: Dzień Ziemi, a tu takie „cuda”
dom.wp.pl/.../
2020-05-12 15:10 Cytować Zgłoś administratorowi
flejtuchy Permalink3 +1 flejtuchy
RE: Dzień Ziemi, a tu takie „cuda”
To nic w porównaniu z tym co niektórzy ludzie mają na własnym podwórku...I miej tu takiego sąsiada....
dom.wp.pl/.../
2020-05-12 15:08 Cytować Zgłoś administratorowi
LUTEK Permalink2 -2 LUTEK
RE: Dzień Ziemi, a tu takie „cuda”
ZAPEWNE KTOŚ OBCY PRZEJEŻDŻAŁ I SIĘ POZBYŁ SŁOIKÓW Z PRZETWORAMI OD KOCHANEJ TEŚCIOWEJ
2020-05-11 14:57 Cytować Zgłoś administratorowi
gumofilce sprzątają Permalink1 +6 gumofilce sprzątają
dst
Takich miejsc na terenie gminy jest więcej, jak ktoś się urodził gumofilcem to tak jest, nie ma prewencji kary śmieszne i tylko na papierze, jedna fota, jeden artykuł i tyle w temacie. Barany płacą za wywóz śmieci i wyrzucają gdzie popadnie, jakie to mądre!
2020-05-11 08:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.