Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa dotknął wielu branż. Z myślą o pomocy dla przedsiębiorców utworzono tarczę antykryzysową. I faktycznie część z nich skorzystała z niej. Jednak zawiłe przepisy i niejasności sprawiły, że nie każda firma mogła dostać pomoc.
Przykładem tego jest Zbigniew Kawończyk, który od wielu lat prowadzi działalność gospodarczą. - W przestrzeni publicznej mówi się o umorzeniu ZUS-u za okres trzech miesięcy. Napisałem zatem odpowiednie pismo. Nie wiedziałem jednak, że na koniec poprzedniego roku musiałem mieć uregulowane wszystkie składki. Ja zapłaciłem je w styczniu 2020 roku. Teraz okazuje się, że pomoc mi się nie należy - tłumaczy pan Zbigniew.
W podobnej sytuacji, w jakiej znalazł się mieszkaniec powiatu strzelińskiego, jest na pewno wielu innych przedsiębiorców. Jak twierdzi Kawończyk, w momencie pojawienia się pandemii zobowiązania ZUS-owskie miał uregulowane, a w dodatku zapłacił też wszystkie zaległe kary i odsetki. Niestety, przepisy są tutaj bezwzględne. - Ze zwolnienia ze składek nie skorzystają...
Wiecej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

truckdriverDST Permalink2 +3 truckdriverDST
RE: Tarcza antykryzysowa nie dla każdego?
kto zna ten wie
2020-08-17 13:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Robert Permalink1 +5 Robert
Tarcza
Zbyszek ,a może ''karma'' do ciebie wróciła za wszystkie fuszerki.
2020-08-11 13:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.