Zebrania sołeckie są ważnym elementem w życiu lokalnych społeczności. Nie inaczej jest w Kondratowicach, gdzie funkcję sołtysa sprawuje z powodzeniem od dwóch lat Paweł Rogaliński. - Istotą demokracji jest to, aby przy podejmowaniu ważnych decyzji wsłuchiwać się w głos mieszkańców - mówił sołtys.
Między innymi dlatego Rogaliński zwołuje zebrania w różnych, ważnych sprawach dla sołectwa, nie tylko przy okazji podziału funduszu sołeckiego. I tak mieszkańcy wypowiedzieli się m. in. w sprawie zamiany działek na ul. Długiej czy sprzedaży działek.
Ostatnie zebranie odbyło się we wtorek, 29 września. Tym razem sołectwo podzieliło swój fundusz na 2021 rok. Znalazło się w nim wiele rozmaitych i ciekawych propozycji m.in., organizacja spotkań integracyjnych - 6 000 zł, przygotowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg gminnych (ul. Makowa i ul. Różana) - 12 500 zł, dofinansowanie zakupu sprzętu dla Szkoły Podstawowej w Prusach - 1 000 zł, wykonanie remontu kosiarek - 2 000 zł, zakup paliwa i części eksploatacyjnych do sprzętu sołeckiego - 2 000 zł, zakup kosy spalinowej i dmuchawy do liści - 4 200 zł, zakup karmy dla zwierząt - 472 zł, dofinansowanie montażu klimatyzacji w Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach - 5 000 zł.
Tekst ukazał się w 39 (1028) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Mieszkaniec Permalink23 +5 Mieszkaniec
Eee
A nie boli nikogo ze co 2 osoba siedzi tam z nieprawidłowo założona maską??
2021-02-04 13:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Sąsiad z zagranicy Permalink22 +3 Sąsiad z zagranicy
..
Cytuję Wyborca PSL T.Nowak:Jak zawsze tak przekręcicie aby było na wasze. Widzę że czytacie wpisy córki. Wypadalo by sprawdzić te informacje. Mieszkam niecałe 100 km od niej i u mnie nie było ani godziny policyjnej ani ograniczenia 15 km. I to , ze ona miala ograniczenia nie oznacza nic bo tydzień baa 3 dni po mogło juz tego ograniczenia nie być. Proszę nie kłamać! Błęda informacja ze strony gov? A może konsul tez sie myli? Nie znam sie ale sie wypowiem tak to widzę. Mamy takie czasy gdzie internet jest juz wszędzie i naprawdę nie ma problemu aby wejść i sprawdzić te informacje. A jeśli nie internet to prosze zadz do sanepidu który w kilku zdaniach odpowie czy radna złamała prawo nie mając kawaratanny wracając z Niemiec autem.
2021-02-04 12:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Wyborca PSL T.Nowak Permalink21 +1 Wyborca PSL T.Nowak
Udawanie Greka
Nigdy nie prosiłam o poparcie klubu NGND. Jeśli wasza koleżanka wprowadziła Was w błąd to pretensje do niej. Niech ona wam odda te stracone worki z ziemniakami. Poza tym nie należę do żadnego ugrupowania ani partii politycznej.
Pani Radna niech panie nie udaje Greka nie rżnie głupa, z jakiego komitetu pani startowała ? Przypomnieć pani, bo jak widać na pamięci pani szwankuje, startowała pani z komitetu PSL, który miał porozumienie wyborcze z komitetem NGND, dlatego nie wystawiono pani kontr -kandydata. Gdyby było inaczej wystawiono by pani kontr-kandydata i żadną radną by pani nie była, dostałby pani 20 - 30 głosów jak w poprzednich próbach zostania radną i tak by się skończył sen "Gośki" o władzy. Komitet PSL umożliwił pani start w wyborach, komitet NGND zgodnie z sojuszem wyborczym wsparł panią bardzo skutecznie w wyborach . A co pani zrobiła, oszukała oba komitety, oszukała wyborców, zaszkodziła pani znajomemu z PSL, który stracił stanowisko w partii. Koło powiatowe PSL wkrótce po wyborach się rozpadlo co nie dziwi mając tak "słownych"polityków samorządowych. Ja i mieszkańcy Kondratowic pamiętamy, co pani dwa lata temu mówiła do ludzi o Bochnaku i Graczu. W świetle tych faktów już któryś raz przytaczanych pani znowu rżnie głupa i udaje Greka, przy tym obrażając ludzi i ich inteligencję. Ta odrobina władzuchny, pokazuje tylko pani małość i miałkość charakterku obłuda i hipokryzja bije z pani słów. Na FB pani popiera różne lewicowe pomysły a potem biegnie do kościoła i Caritasu. Na tym samym FB prosi pani o zachowanie zasad pandemicznych uważajmy na seniorów a potem widzimy pani zdjęcia w gazecie jak pani siedzi w tłumie na zebraniu bez maseczki bez zachowania dystansu właśnie wśród seniorów. Jeździ pani do Niemiec w czasie gdy jest tam twardy lockdown, obowiązuje godzina policyjna i zakaz poruszania się dalej niż 15 km od miejsca zamieszkania. W kondratowicach była pani zwolniona od maseczki i dystansu bo sugeruje pani że jest chora w Niemczech była pani też była zwolniona. z rygorów landu Hesji powołując się na błędny komunikat gov, ale od kiedy wykładnikiem prawa w Niemczech jest polski portal administracyjny ? No panie w Niemczech Niemcy stanowią prawo i je interpretują. Tak poza tematem pani dyr. Szkoły w Prusach ma jednym ze zdjęć tego portalu w
relacjii z sesji RG też jest na zdjęciu bez maseczkii bez zachowanego dystansu wśród seniorów jako jedyna osoba bez maseczki. Co z wami panie nauczycielki ??? :-|
2021-02-03 22:23 Cytować Zgłoś administratorowi
HahHa Permalink20 +19 HahHa
tak to leciało
osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;
2021-01-04 18:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Ona Permalink19 +18 Ona
RE: Mieszkańcy ponownie zabrali głos
Cytuję Taki:
Cytuję Mariolusia:
14.10. było to spotkanie sołeckie a 29.10. z tego co pamiętam pani radna chyba nie przyszła na sesję rady gminy bo się bała covidu. Mało to wszystko wiarygodne. Oj mało.

Zdjęcie jest z zebrania w dn.22 lipca 2020. Pod zdjęciem informacja- archiwum). Przestańcie już szukać sensacji tam gdzie jej nie ma.


Oj, gorący musiał być ten październik, sądząc po zdjęciu. No chyba, że atmosfera na sali sprawiła, że mieszkańcy musieli się rozbierać. A i pani radna nie jest jedyną osobą bez maseczki na sali, ale według niektórych: nauczycielka, Caritas, radna i w ogóle, więc powinna świecić przykładem...No dajcie spokój...
2021-01-04 17:55 Cytować Zgłoś administratorowi
uważny Permalink18 +16 uważny
?
Pani Radna a podczas sesji 20.11.2020, 03.12.2020, 23.12.2020 i 29.12.2020 dlaczego miała Pani na sobie jednak maseczkę?


Jaki przepis prawa nakazywał Pani jej nałożenie?
2021-01-04 15:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Radna Krzesińska Permalink17 -13 Radna Krzesińska
RE: Mieszkańcy ponownie zabrali głos
Cytuję HOPE:
Cytuję Radna Krzesińska:
Cytuję Hope:
Pani radna, Pani o ziemniakach. Proszę o podanie przepisu prawa z którego wynikało, że w lipcu 2020 nie było obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przy tak dużej liczbie osób razem. Od kiedy wprowadzono maseczki jako obowiązek to sama Pani je rozwoziła stojąc na czele Caritas i propagowała ich noszenie i na zebraniu wszyscy je mają nałożone. Tłumaczy się Pani tak nieudolnie jak Kasia Cichopek swój wyjazd do Zakopanego na Sylwestra. Każdy ma jakieś tłumaczenie na swoje działania. Ale Pani jest nauczycielem, Pani jest radną, Pani powinna stanowić wzór dla uczniów, ich rodziców, rodzeństwa, dla społeczeństwa naszej gminy. No nie ma Pani tej maseczki, wszyscy inni mają. Co ma ziemniak do maseczki coś jak piernik do wiatraka.

Bardzo chętnie odpowiem na ten atak ale w rozmowie bezpośredniej. Czekam na zaproszenie.

Dziękuję. Nie skorzystam.

Bardzo dziękuję za zaproszenie. Nie skorzystam. Znam wszystkie wpisy Pani, Pana wójta, pana sołtysa Rogalińskiego o pomówieniach, pozwach i atakach i numerach IP. Wszyscy je tutaj znamy. Wszyscy.


Sama Pani uznaje moje komentarze za "atak" choć ja uważam, że to zwykła debata publiczna, prawo do krytyki funkcjonariusza publicznego. Ja podaję swoje argumenty a Pani jak widzę wyczerpała swoje i bardzo chce Pani teraz poznać moje dane personalne. Jeśli ma Pani argumenty, proszę je przedstawić. W tej debacie.Tak właśnie myślałam. Odwagi zabrakło. Anonimowo to można wszystko.
Mój argument: Poprzednie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. § 29 nie tylko zezwalało na nienoszenie maseczki w miejscach publicznych ze względu na stan zdrowia, ale również nie wymagało okazywania orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie.

Mimo wszystko pozdrawiam.
2021-01-04 10:14 Cytować Zgłoś administratorowi
HOPE Permalink16 +16 HOPE
debata?
Cytuję Radna Krzesińska:
Cytuję Hope:
Pani radna, Pani o ziemniakach. Proszę o podanie przepisu prawa z którego wynikało, że w lipcu 2020 nie było obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przy tak dużej liczbie osób razem. Od kiedy wprowadzono maseczki jako obowiązek to sama Pani je rozwoziła stojąc na czele Caritas i propagowała ich noszenie i na zebraniu wszyscy je mają nałożone. Tłumaczy się Pani tak nieudolnie jak Kasia Cichopek swój wyjazd do Zakopanego na Sylwestra. Każdy ma jakieś tłumaczenie na swoje działania. Ale Pani jest nauczycielem, Pani jest radną, Pani powinna stanowić wzór dla uczniów, ich rodziców, rodzeństwa, dla społeczeństwa naszej gminy. No nie ma Pani tej maseczki, wszyscy inni mają. Co ma ziemniak do maseczki coś jak piernik do wiatraka.

Bardzo chętnie odpowiem na ten atak ale w rozmowie bezpośredniej. Czekam na zaproszenie.

Dziękuję. Nie skorzystam.

Bardzo dziękuję za zaproszenie. Nie skorzystam. Znam wszystkie wpisy Pani, Pana wójta, pana sołtysa Rogalińskiego o pomówieniach, pozwach i atakach i numerach IP. Wszyscy je tutaj znamy. Wszyscy.


Sama Pani uznaje moje komentarze za "atak" choć ja uważam, że to zwykła debata publiczna, prawo do krytyki funkcjonariusza publicznego. Ja podaję swoje argumenty a Pani jak widzę wyczerpała swoje i bardzo chce Pani teraz poznać moje dane personalne. Jeśli ma Pani argumenty, proszę je przedstawić. W tej debacie.
2021-01-04 07:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Radna Krzesińska Permalink15 -17 Radna Krzesińska
RE: Mieszkańcy ponownie zabrali głos
Cytuję Hope:
Pani radna, Pani o ziemniakach. Proszę o podanie przepisu prawa z którego wynikało, że w lipcu 2020 nie było obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przy tak dużej liczbie osób razem. Od kiedy wprowadzono maseczki jako obowiązek to sama Pani je rozwoziła stojąc na czele Caritas i propagowała ich noszenie i na zebraniu wszyscy je mają nałożone. Tłumaczy się Pani tak nieudolnie jak Kasia Cichopek swój wyjazd do Zakopanego na Sylwestra. Każdy ma jakieś tłumaczenie na swoje działania. Ale Pani jest nauczycielem, Pani jest radną, Pani powinna stanowić wzór dla uczniów, ich rodziców, rodzeństwa, dla społeczeństwa naszej gminy. No nie ma Pani tej maseczki, wszyscy inni mają. Co ma ziemniak do maseczki coś jak piernik do wiatraka.

Bardzo chętnie odpowiem na ten atak ale w rozmowie bezpośredniej. Czekam na zaproszenie.
2021-01-03 16:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Hope Permalink14 +16 Hope
uderz w stół
Pani radna, Pani o ziemniakach. Proszę o podanie przepisu prawa z którego wynikało, że w lipcu 2020 nie było obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej przy tak dużej liczbie osób razem. Od kiedy wprowadzono maseczki jako obowiązek to sama Pani je rozwoziła stojąc na czele Caritas i propagowała ich noszenie i na zebraniu wszyscy je mają nałożone. Tłumaczy się Pani tak nieudolnie jak Kasia Cichopek swój wyjazd do Zakopanego na Sylwestra. Każdy ma jakieś tłumaczenie na swoje działania. Ale Pani jest nauczycielem, Pani jest radną, Pani powinna stanowić wzór dla uczniów, ich rodziców, rodzeństwa, dla społeczeństwa naszej gminy. No nie ma Pani tej maseczki, wszyscy inni mają. Co ma ziemniak do maseczki coś jak piernik do wiatraka.
2021-01-03 15:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.