Popękany most na drodze przed Lipową (gmina Kondratowice) stwarza zagrożenieNiedawno do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców Sadowic. Poprosił o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu. Dotyczy on kamiennego mostu, który znajduje się na drodze gminnej przed Lipową. – Jedna strona jest bardzo popękana i ledwo co się trzyma – zauważa Kazimierz Fehr, członek rady sołeckiej. – Most znajduje się na łuku drogi. Zniszczony, stwarza spore zagrożenie w ruchu. Potrzebna jest pilna reakcja, bo może tu dojść do nieszczęścia – dodaje. Wskazał także inne miejsce, nieco ponad kilometr dalej na drodze przed Sadowicami, gdzie również nie jest bezpiecznie. – Na poboczu były tutaj kiedyś grube sztangi, które chroniły kierowców przed wpadnięciem do głębokiego rowu. Niestety, ktoś je ukradł i zostały po nich tylko wkopane kamienie – informuje.
W dwóch kwestiach skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy Kondratowice. Jak poinformował nas wójt Wojciech Bochnak, gmina zabezpieczyła środki w budżecie (5 tys. zł) na przyszły rok na naprawę mostu pod Lipową. Wniosek w tej sprawie złożyła sołtys Janina Wnuczek. Od naszego dziennikarza wójt dowiedział się natomiast o braku barierki na drodze między Lipową a Sadowicami. Zapewnił, że barierki zostaną ustawione w 2016 r.
Komentarze   

/ Permalink1 +2 /
RE: Popękany most stwarza zagrożenie
W Sarbach zapada się droga, prawdopodobnie podmywana przez sąsiadującą z nią, rzekę.
2016-01-04 18:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.