- Nie byłoby problemu z mandatami i punktami karnymi - tłumaczył asp. sztab. Robert Deja, kierownik ORD KPP w Strzelinie (drugi od prawej)
Znaki ograniczające tonaż na niektórych drogach przysporzyły problemów miejscowym rolnikom. Wspólnie domagali się umieszczenia tabliczek wyłączających z ograniczenia transport płodów rolnych. Czy sprawę zgłaszano do Powiatowego Zarządu Dróg, a mandaty to wina przewoźników? Jakie decyzje zapadły w tej sprawie? Na spotkaniu rozmawiano też o Dolnośląskiej Izbie Rolniczej.
W Urzędzie Gminy Kondratowice odbyło się spotkanie dotyczące problemu rolników. Mowa o znakach ograniczających wjazd pojazdów powyżej 10 ton na niektórych drogach. Mają one ograniczać transport ciężarówek wożących surowce z kopalni na terenie gminy Kondratowice. Ucierpieli na tym jednak rolnicy, którzy otrzymywali wysokie mandaty za dojazd do własnych pól i gospodarstw, bo ich ciężki sprzęt przekraczał dopuszczalny tonaż. Problem nasilił się szczególnie przy wywozie buraków cukrowych. Więcej na ten temat pisaliśmy dwa tygodnie temu.
- Zapis powinien być jednoznaczny. Ciężarówki nadal mają tędy nie jeździć – powiedział wójt Kondratowic Wojciech Bochnak (z lewej)
Zgłosiła się jedna osoba
Rolnicy domagali się, aby na każdej drodze, na której ograniczony jest tonaż umieszono tabliczkę. Miałaby ona informować, że ograniczenie nie dotyczy sprzętu rolniczego oraz transportu płodów rolnych i środków do produkcji rolnej.
Jak zapewnił obecny na spotkaniu w urzędzie Zdzisław Ziąber, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie, montaż tabliczek nie jest problemem. Podkreślił, że w przypadku wywozu płodów rolnych prośbę o ustawienie tabliczki zgłosiła dotąd tylko jedna osoba z Księginic Wielkich. – Do tej pory nie było takiego problemu. Znaki stoją cztery czy pięć lat. Z chwilą, kiedy jest przekazany harmonogram wywozu buraków, zgłosicie się panowie do nas i my takie zgody na przejazd wydamy. Takich wniosków nie było. Ktoś świadomie jechał pod zakaz i dostał mandat – powiedział Ziąber.
Jeden z mieszkańców dodał, że do gospodarstw dowozi się też środki do produkcji (m.in. nawozy) i to też powinno być zdjęte z zakazów. – Nie mogę się dostosować do tego, że z fabryki przywiezie mi nawóz dzisiaj czy jutro rano, poda mi numer rejestracyjny i nazwisko. Dzwonią, że mogą być jutro albo za godzinę. Trzeba to załatwić kompleksowo jako wywóz płodów rolnych i środków do produkcji rolnej oraz ciężkiego sprzętu rolniczego – mówił.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj


Komentarze   

Jan87 Permalink5 +4 Jan87
RE: Świadomie jechał pod zakaz i dostał mandat...
Gdyby zaczęto naprawiać drogi pod kątem przystosowania do tonażu to sprawa byłaby zupełnie inna. Kierowców tirów karać bo niektórzy jeżdżą jak wariaci. A rolników też obowiązują przepisy, tymczasem w okresie żniw ładowność często przekracza 40 ton. Czemu nic o tym się nie mówi? Albo wszyscy są równi albo nie.
2017-02-04 16:13 Cytować Zgłoś administratorowi
BlackJack Permalink4 +7 BlackJack
RE: Świadomie jechał pod zakaz i dostał mandat...
na wiosnę mieszkańcy będą interweniować w sprawie jeżdżących TIR-ów... Ja zadam pytanie: Ilu rolnikom na tym odcinku wystawiono mandaty za tonaż?
2017-02-03 11:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Ibivhjv Permalink3 +2 Ibivhjv
RE: Świadomie jechał pod zakaz i dostał mandat...
Cytuję asdf:
Czyli tiry niszczą drogi, a rolnicze nie. Czary z mleka :D


Tu nie do końca chodzi o niszczenie dróg, to jest reakcja urzędu na skargi mieszkańców dotyczące tirów jeżdżących do kopalni.
2017-02-03 09:56 Cytować Zgłoś administratorowi
asdf Permalink2 +8 asdf
RE: Świadomie jechał pod zakaz i dostał mandat...
Czyli tiry niszczą drogi, a rolnicze nie. Czary z mleka :D
2017-02-02 20:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Obszarnik Permalink1 +8 Obszarnik
błoto
Dziś rolników nie ma, są obszarnicy i mają więcej kasy , ostatnie protesty w Warszawie
2017-02-02 14:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.