Podszedł do okienka i zażądał od kasjerki pieniędzy. Policja szybko ustaliła, kim był napastnik i zatrzymała go. Teraz usłyszał, że skazano go na więzienie.
W czerwcu tego roku doszło do napadu na jeden ze strzelińskich banków. Zamaskowany napastnik zażądał od kasjerki pieniędzy i zagroził, że pozbawi ją życia. Informowaliśmy o sprawie na naszych łamach. Przypomnijmy, że pracownica banku zachowała się bardzo profesjonalnie, utrudniając napastnikowi napad. Działała w olbrzymim napięciu i jak zeznała później, była przekonana, że może stracić życie.
To właśnie dzięki jej opanowaniu nie doszło do tragedii, a policja szybko ujęła sprawcę. Prokuratura ustaliła faktyczny przebieg napadu, który pokrywał się z zeznaniami pokrzywdzonej kasjerki, a zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu. W ubiegłym tygodniu strzeliński sąd wydał wyrok w sprawie tego napadu na bank. Oskarżony został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności, 2 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej i przepadek pistoletu gazowego użytego w napadzie. Zwolnił również skazanego z kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny.
Na ten temat pisaliśmy w 43 (1131) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +1 spajker.
RE: Sąd skazał mężczyznę, który napadł w czerwcu na bank w Strzelinie
"sąd skazał mężczyznę" toż to seksistowskie. ciekawe co na ten temat powie partia kobiet. toż to dyskryminacja mężczyzn. sąd skazał sprawcę napadu na 2,5 roku odsiadu. gdyby sprawca jechał rowerem po piwie dostałby tylko rok odsiadu. pracownicy policji nie mogą czuć się bezpiecznie.
2022-11-14 16:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.