W dniach 24 i 25 lutego br. żołnierze WOT z Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia zostali alarmowo powołani w trybie natychmiastowym. Nigdy wcześniej w historii WOT nie odnotowano tak wysokiego współczynnika stawiennictwa. Powyższy fakt jest potwierdzeniem wysokiego morale żołnierzy WOT oraz świadomego podejścia do spraw obronności.

W odpowiedzi na wojnę na Ukrainie, dla wsparcia administracji państwowej i samorządowej realizującej zadania przyjęcia uchodźców w dniu 24 lutego br. o godz. 15.00 Dowództw WOT wprowadziło wyższy status dla sił do natychmiastowego stawiennictwa. Dla żołnierzy brygad OT z województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego wprowadzony został reżim 6-godzinny oraz 12-godzinny dla żołnierzy wszystkich pozostałych brygad OT.
Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem sił zbrojnych. W strukturze WOT jest piętnaście brygad OT oraz dwa centra szkolenia. Liczebność WOT wynosi obecnie blisko 32 000 żołnierzy. W 2022 roku planowane jest uruchomienie formowania kolejnych brygad OT (stołecznej, nadbużańskiej oraz przemyskiej).
płk Marek Pietrzak
Rzecznik prasowy WOT

Komentarze   

konfederacja Permalink12 0 konfederacja
RE: Najwyższy w historii WOT współczynnik stawiennictwa
my - konfederacja uważamy że jego ekscelencja putin -car rosji ( major kgb) i jego ekscelencja aleksandr łukaszenka ( dyrektor pgr) nie wyrazili zgody na formowanie partyzantki przyjaznej faszystom i nazistom z kijowa. my - konfederacja w sile króla polski janusza korwina mikke- mistrza elokwencji , który bez zająknięcia zacytuje nawet wodza z amazonii i któey leci na voagrze i ksiecia bosaka, ktory co prawda żadnych studiów nie skonczył ale 3razy próbował i nie dał rady a wystarczyło parę stów zapłacić i dyplom pocztą przychodzi, - apelujemy do aktualnego reżimu w polsce, aby rozwiązać to lewackie wot. lewacy to durnie a przyczyny wyjaśni nasz patryota ze strzelina SScloSSder.- wyznawca spleśniałego starca - pedofila i komucha z czasów prl.

prawdziwa partyzantka to cześ. taki cześ obwiąże sie pasem schadida i wyasadzi się w centrum strzelina z okrzykiem korwin-abhar. ave JE putin.
2022-03-01 12:16 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink11 +1 spajker.
Cytuję WOTuś:
AAAAAAAAAAAAAA....PILNE !!!!!!

Szybko kupię zwolnienie lekarskie na każdą chorobę która zwolni mnie ze służby WOT !!!!

Kasa nie gra roli !!!!!

Błagam - pomożecie ????

zwolnij się sam z wot, kasa gra rolę. pomogłem? niedosyt kasy i ciśnienie na przygodę w mundurze to jednostka chorobowa , objawy której mijają po usłyszeniu pierwszego wystrzału przeciwnika.
2022-03-01 07:59 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink10 +3 spajker.
Cytuję cześ:
Cytuję spajker.:
Cytuję Cześ:
Spiker, ty nawet z karabinem jesteś ciotą :D

a ty czesiu jesteś wyznawcą fafluniącej sie jąkały korwina a jak chcesz mieć u mnie oklep to wiem gdzie cię znaleźć. po starciu ze mną będziesz się jąkał jak korwin.

wyznawcą korwina??? a to dobre :D

zwykle zaczynasz i kończysz frazą spajker=śmieć. napisz teraz ładnie publicznie korwin mikke = śmieć. putin= śmieć. bosak = śmieć. łukaszenko = śmieć. braun = śmieć. ślusarz = śmieć. dalej, odwagi.
2022-02-28 14:02 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink9 -3 cześ
Cytuję spajker.:
Cytuję Cześ:

a ty czesiu jesteś wyznawcą fafluniącej sie jąkały korwina a jak chcesz mieć u mnie oklep to wiem gdzie cię znaleźć. po starciu ze mną będziesz się jąkał jak korwin.

wyznawcą korwina??? a to dobre :D
2022-02-28 13:49 Cytować Zgłoś administratorowi
WOTuś Permalink8 0 WOTuś
AAAAAAAAAAAAAA....PILNE !!!!!!

Szybko kupię zwolnienie lekarskie na każdą chorobę która zwolni mnie ze służby WOT !!!!

Kasa nie gra roli !!!!!

Błagam - pomożecie ????
2022-02-28 13:19 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink7 +3 spajker.
Cytuję ,.,:
Cytuję Kasa:
Czytałem, że pracodawcy w przypadku wezwania wojskowego wolontariatu nie muszą płacić nieobecnym pracownikom, tylko wpisują urlop bezpłatny. W takim razie kto, komu i ile płaci?

Państwo płaci żołnierzom na utrzymanie ich rodzin, spłaca kredyty, jeśli takie są itd. Zawsze tak było.

no ale spłaca tylko kredyty złotówkowe, frankowe umarza.
2022-02-28 10:28 Cytować Zgłoś administratorowi
,., Permalink6 -1 ,.,
Cytuję Kasa:
Czytałem, że pracodawcy w przypadku wezwania wojskowego wolontariatu nie muszą płacić nieobecnym pracownikom, tylko wpisują urlop bezpłatny. W takim razie kto, komu i ile płaci?

Państwo płaci żołnierzom na utrzymanie ich rodzin, spłaca kredyty, jeśli takie są itd. Zawsze tak było.
2022-02-27 23:25 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink5 +5 spajker.
Cytuję Kasa:

kasiu z wot-u. nie lękaj się. służba ojczyźnie to najwyższe wynagrodzenie jakie możesz otrzymać za bieganie w moro po lesie z kompasem. zapisałaś sie do wot dla pieniędzy tak jak wielu? zły adres. zapisz sie do legii cudzoziemskiej. zarobisz więcej ni z te 450 zeta z wot za stawiennictwo 2 razy w mcu na musztrę. dostaniesz tam broń pieniądze i wycisk. to co lubisz.
2022-02-27 13:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Kasa Permalink4 +1 Kasa
Kto, komu, ile?
2022-02-27 07:08 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +2 spajker.
Cytuję Cześ:

2022-02-27 01:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.