Doświadczenie życiowe to bezcenny skarb, którego nie wolno zmarnować. Ta propozycja skierowana jest do osób aktywnych i zatroskanych o los naszego regionu. Mówimy o powstającej Radzie Seniorów Powiatu Strzelińskiego.
Polska samorządowa to nie tylko rady gmin czy powiatu. Samorządność to również stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i gremia doradcze współpracujące z władzami gmin lub powiatu. - Samorząd powiatowy ma swoją specyfikę wynikającą z faktu, że powiat tworzą gminy, które też mają swoje samorządy – powiedziała starosta Anna Horodyska. - Im bliżej będziemy mieszkańców ich bolączek i problemów, to jako radni i zarząd powiatu, tym szybciej będzie można spełnić oczekiwania różnych środowisk. Zapraszamy seniorów do współpracy z samorządem powiatowym. Chcemy skorzystać z waszego doświadczenia życiowego i właściwej pokoleniu naszych rodziców wrażliwości na sprawy innych ludzi i historię regionu. Zwracam się do osób, które związały swoje życie z naszym powiatem od dziesiątków lat, a może wybrały nasz powiat spośród wielu innych miejsc na ziemi, dopiero w ostatnich latach. Zapraszam do zgłaszania kandydatur na członków Rady Seniorów Powiatu Strzelińskiego I kadencji – dodała starosta.
Na ten temat pisaliśmy w 46 (1134) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały wywiad przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Cześ Permalink4 -2 Cześ
RE: Jesteś seniorem? To wcale nie znaczy, że nie możesz poczuć się samorządowcem
Cytuję zezowaty:
A ile płacą za bycie w tej radzie? Za darmo mi się nie opłaca. Wolę puszki zbierać.

Ale twoje życie musi być marne jak wszystko robisz dla pieniędzy :cry:
2022-12-04 13:34 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +1 spajker.
RE: Jesteś seniorem? To wcale nie znaczy, że nie możesz poczuć się samorządowcem
Cytuję zezowaty:
A ile płacą za bycie w tej radzie? Za darmo mi się nie opłaca. Wolę puszki zbierać.

przyjemność ludzie odnajdują w tym że robią to co lubią. papież mówił że jesteś warty tyle ile z siebie możesz dać innym ludziom. są ludzie tacy, którzy zamiast siedzieć na ławeczce i plotkować o życiu innych ludzi bo własnego życia nie mają to wolą aktywnie wpłynąć na sposób myślenia innych ludzi i cos zmienić na lepsze. istnieją ludzie o rozumie bakterii, którzy ograniczyli sie do czynności, jeść, wydalać, kopulować , kąsać sąsiada czyli zarabiać / wydawać i cieszyć się zapachem nieszcęścia sąsiada są też ludzie, którzy w skali ewolucji są dziesiąt razy wyżej . istnieją zjadacze ziemniaków zainteresowani napełnianiem swojego żołądka i stawiające siebie w centrum - czyli świnie.
istnieją też osoby , które o siebie nie dbaja ale są zainteresowane losami planety i innych stworzeń - to są gospodarze planety.
jednym z przejawów prymitywizmu jest chciwość i małość. innym przejawem jest zazdrość zawiść i kompleksy.
można zrobić radę ludzi doświadczonych i pozytywnych , którzy myślą głową a nie żołądkiem a można też zrobić radnych z antysąsiadów, z antyrodziny z antyznajomych z antyczłowieka, których jad własny rozpuści szybciej niż coca cola rdzę.
2022-12-04 10:26 Cytować Zgłoś administratorowi
zezowaty Permalink2 -2 zezowaty
RE: Jesteś seniorem? To wcale nie znaczy, że nie możesz poczuć się samorządowcem
A ile płacą za bycie w tej radzie? Za darmo mi się nie opłaca. Wolę puszki zbierać.
2022-12-04 09:33 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Jesteś seniorem? To wcale nie znaczy, że nie możesz poczuć się samorządowcem
według standardów rynku pracy człowiek po 40tce jest trupem albo mówiąc politycznie, jest seniorem. sama starościna jest już wg tych standardów seniorem. pomysł aktywizacji umysłowej ludzi doświadczonych życiem nie jest zły i dużo lepszy od pomysłu zatrudniania embrionów w korporacjach. w randze wiceministra finansów było niedawno 26cio letnie dziecko z rocznym stażem pracy w biurze , dziecko to wywaliło sie szybko na wprowadzeniu polskiego ładu i poleciało razem ze swoim zwierzchnikiem. kolejne przerośnięte dziecko z piskliwym głosem zarządza orlenem no ale trzeba też na staruchów uważać. jest jeden taki zafiksowany na latach 80tych i zwalcza związek radziecki i rosyjską artylerią plot a z racji wieku nie dociera do niego że jest paranoikiem rozwiązującym problemy już dawno nieistniejące. taka rada seniorów jest dobra w tym aby przypomnieć np 6tej kadencji rady powiatu że temat x radni próbowali rozwiązać już w 1975 roku czyli przed datą narodzin obecnych radnych i że te nowe pomysły mają wartość pomysłów murgrabiego z janosika.
2022-12-02 09:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.