Już nieraz pisaliśmy, że drogi powiatowe są niechlubną wizytówką tego samorządu. Ten stan powodują skromne zasoby finansowe i mnóstwo odcinków, które powiat ma w zarządzaniu. Niedawno zakończył się remont drogi odcinka od skrzyżowania za Jegłową do Kaszówki w gminie Przeworno.
- Mieszkańcy od lat monitowali, aby naprawić nawierzchnię w tym najgorszym miejscu. Teraz był na to ostatni dzwonek, gdyż łagodna zima znacznie spowolniła degradację drogi - mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie Zdzisław Ziąber. Mowa o odcinku długości 180 metrów i 4 metrów szerokości. Jest to mniej więcej jedna czwarta całej drogi. Obecnie PZD utwardza pobocze, aby zabezpieczyć dodatkowo krawędzie jezdni.
- W zależności od naszych możliwości finansowych, rozważymy w przyszłości dalsze etapy remontu tej drogi. Istotne było to, że zostały nam oszczędności po przetargach, więc zdecydowaliśmy się naprawić odcinek w stronę Kaszówki - dodaje starosta strzeliński Marek Czerwiński. Remont wykonała firma zewnętrzna, a koszt opiewa na ok. 50 tys. zł. Warto dodać, że oprócz tego naprawiano odcinek w Skoroszowicach przy granicy powiatu, a także w Strzelinie przy ul. Borowskiej. Oprócz tego PZD jest na etapie wyłaniania firmy, która naprawi ubytki i spękania w drogach za pomocą tak zwanego paczera.
Tekst ukazał się w 19 (1008) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.


Komentarze   

du Permalink4 -1 du
RE: Zdążyli przed ostatnim dzwonkiem
Cytuję gosc:
mieszkancy Podgaju wybieralji krawczyszyna na Radnego niech sprawdza ile zlozyl wnioskow na remont waszej drogi ani jednego ale za to kupil trawe w rolkach na boisko ten gosc nikogo nie bije lecz sam jest bity i kto w to uwierzy?
Od tego chyba są radni powiatowi bar...nie
2020-05-28 11:38 Cytować Zgłoś administratorowi
gosc Permalink3 -5 gosc
drogi
mieszkancy Podgaju wybieralji krawczyszyna na Radnego niech sprawdza ile zlozyl wnioskow na remont waszej drogi ani jednego ale za to kupil trawe w rolkach na boisko ten gosc nikogo nie bije lecz sam jest bity i kto w to uwierzy?
2020-05-28 11:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Olo Permalink2 0 Olo
RE: Zdążyli przed ostatnim dzwonkiem
PIsowskiemu elektoratowi robią droge, jedzenie rozdają a podatnik płaci
2020-05-28 00:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink1 +4 Mieszkaniec
Gm Kondratowice
Byłoby może też tak pomyśleć o gminie Kondratowice to o takich miejscowościach jak Podgaj , Grzegorzow czy też zielenice bo drogi to koszmar. Od 3 miesięcy zaznaczone dziury sprayem a dalej nic nie robią.
2020-05-27 17:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.