Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przeworno, wiceprzewodniczący Józef Tomera zabrał głos w sprawie, która dotyczy części sołectw. - Sołtysi na zebraniu proszą o zwiększenie ilości benzyny - mówił.
Jest ona używana do kosiarek przy okazji dbania o estetykę miejscowości. - Część z nich (sołtysów - red.) sugerowała, aby zwiększyć im diety. Po konsultacji z radnymi, stwierdziliśmy, że nie wszyscy sołtysi uczciwie pracują. Są tacy, którzy robią więcej i są tacy, którzy robią mniej. Nie planujemy zwiększania diet. Chciałbym, aby wójt zwiększył przydział benzyny do 10 litrów - kontynuował Tomera.
- Nie widzę problemu. Obowiązuje teraz przydziałowe 5 litrów na miesiąc. Jeżeli ktoś występuje o dodatkowe, to cały czas przydzielam. Zdaję sobie sprawę, że ta trawa rośnie po ostatnich opadach. Jest w związku z tym dużo więcej koszenia - odpowiedział wójt Andrzej Łuczak.
Tekst ukazał się w 32 (1021) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.