Miniona niedziela była niezwykłym dniem w historii polskiej lekkoatletyki, a dokładnie w biegach maratońskich. W tym dniu bowiem aż 8 zawodników wywalczyło minima olimpijskie, czyli „czasy”, które pozwalają im wziąć udział w zaplanowanych na lato Igrzyskach Olimpijskich w Japonii. W grupie tej było 5 maratończyków i 3 maratonki, z czego szóstka biegła w jednym maratonie w Dębnie.
Maraton Dębno jest dobrze znany biegaczom z naszego powiatu, gdyż w minionych latach brało w nim udział przynajmniej kilkunastu mieszkańców naszego terenu. Kamil Karbowiak w Strzelinie na zawodach  po raz pierwszy pojawił się w roku 2014. Wtedy współpracował ze znanym w Strzelinie trenerem lekkoatletycznym Markiem Adamkiem
W niedzielę na starcie, wśród zwykłych zawodników, stanęło kilku reprezentantów Polski, którzy w tym biegu chcieli wywalczyć minimum olimpijskie, czyli czas nie dłuższy niż 2:11:30 godz. (dla mężczyzn), który dopuszcza zawodnika do udziału w Igrzyskach. Było to dla nich konieczne, gdyż przed tą niedzielą minimum takie miała wywalczone tylko jedna zawodniczka Karolina Nadolska (i ani jeden zawodnik), a zrobiła to już w roku 2019.
W gronie startujących w Dębnie byli dwaj zawodnicy znani ze startów w „Strzelińskiej Dziesiątce”, Arkadiusz Gardzielewski i zawodnik młodego pokolenia Kamil Karbowiak. Właśnie ten drugi jest nam bliższy, gdyż (w przeciwieństwie do Gardzielewskiego) biegał w Strzelinie kilka razy, a ponadto ma korzenie wiązowskie, skąd pochodzi jego ojciec Roman Karbowiak, a najbliższa rodzina mieszka w Wiązowie do dzisiaj. Kamil swoją młodość spędził w Brzegu i tam zaczęła się jego przygoda z biegami.
Tekst ukazał się w nr 14 (1053) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Buff Permalink2 +1 Buff
RE: Olimpijska przyszłość Kamila w rękach działaczy
Super !!!
2021-05-06 10:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Sport Permalink1 0 Sport
RE: Olimpijska przyszłość Kamila w rękach działaczy
Gratulacje!!!!
2021-05-05 20:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.