B. Z pisownią fragmentów utworów Marka Hłaski zmierzyli się zarówno uczniowie szkół z terenu gminy Borów, jak i dorośli mieszkańcy

Konkurs ma na celu promowanie poprawnej polszczyzny oraz kształtowanie umiejętności pisania bez błędów. Z fragmentami utworów Marka Hłaski zmierzyli się zarówno uczniowie szkół z terenu gminy Borów, jak i dorośli mieszkańcy podczas IX Gminnego Dyktanda.

W Gminnym Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Borku Strzelińskim odbyło się IX Gminne Dyktando zorganizowane pod patronatem Wójta Gminy Borów. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pisownią fragmentów dzieł polskiego pisarza Marka Hłaski. Mieli jednocześnie okazję przypomnieć sobie i docenić twórczość autora “Szkła i porcelany” oraz „Następny do raju”. Dyktando zgromadziło liczne grono miłośników języka polskiego i literatury. Wydarzenie nie tylko stanowiło doskonałą okazję do sprawdzenia umiejętności ortograficznych, ale także było wyjątkowym momentem refleksji nad wartościami zawartymi w dziełach Hłaski. W tegorocznej edycji dyktanda udział wzięli uczniowie klas 7-8 z terenu gminy Borów oraz chętni dorośli.
Najlepszymi wśród uczniów byli:
1. Lena Kot
2. Dorota Bolesta
Kinga Zaradna
3. Jakub Jasnowski
W kategorii dorośli najlepsi okazali się:
1. Andrzej Florko
2. Elżbieta Kluczewska
3.Anna Nowicka
Ogłoszenie wyników przyniosło radość zwycięzcom, a jednocześnie było okazją do podziękowania wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i entuzjazm. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejne edycje Gminnego Dyktanda. Dziękują także Wójtowi Gminy Borów za objęcie honorowym patronatem tego kulturalnego przedsięwzięcia.

Uczestnicy Gminnego Dyktanda po ogłoszeniu wyników

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
Podobają mi się dyktanda. Grzegrzolka efemeryczna dziewoslebila natenczas azali aby lipowac czy jest duży traffic na city.
Takie dyktanda to sprawdzian daty i miejsca urodzenia a nie znajomości języka.

0

Przeczytaj także