Dopalaczom mówimy NIE!
By uświadamiać Dolnoślązaków, jakie fatalne konsekwencje niesie za sobą zażywanie tych nielegalnych substancji, powstał projekt „Dopalaczom mówimy Nie”.
Warta niemal 200 tysięcy złotych inicjatywa Samorządu Województwa właśnie wystartowała. Skierowana jest do różnych grup odbiorców: do rodzin osób uzależnionych, do osób używających dopalaczy, profilaktycznie do uczniów szkół od 14 roku życia, a także studentów, nauczycieli, pracowników medycznych oraz pracowników socjalnych. Informacje będą przekazywane w ramach szkoleń, działań środowiskowych w akademikach czy warsztatów
z młodzieżą. Działania profilaktyczne obejmą również media społecznościowe, radio i prasę. Stworzone zostaną również ulotki informacyjne dla rodziców i użytkowników dopalaczy.
− Dopalacze są substancjami silnie uzależniającymi i niebezpiecznymi. Chcemy przekazać mieszkańcom naszego regionu rzetelną informację, wiedzę i możliwości skorzystania z pomocy w zakresie walki z tym ważnym problemem społecznym – wyjaśnia wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.
Projekt „Dopalaczom mówimy nie” realizowany będzie przez Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego przy współpracy z czterema organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem RETURN, Stowarzyszeniem KARAN, Fundacją na rzecz Osób Uzależnionych PRZYSTAŃ oraz Fundacją SALIDA. Idea projektu powstała z potrzeby nagłośnienia problemu funkcjonowania na rynku narkotykowym na terenie naszego województwa nowych substancji psychoaktywnych potocznie zwanych dopalaczami.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.