VII Dolnośląski Kongres Samorządowy
Samorządowcy, przedstawiciele administracji krajowej, świata biznesu i nauki wezmą udział w debacie na temat miejsca samorządu terytorialnego we współczesnej Polsce.
- Jedną z najbardziej udanych reform przeprowadzanych po 1989 roku była, moim zdaniem, reforma samorządowa. Jako przykład podam naturalnie Dolny Śląsk, który obecnie znajduje się w czołówce najlepiej rozwijających się regionów w Europie. Ten sukces zawdzięczamy m.in. dobrej współpracy samorządów różnych szczebli, ale też współpracy samorządów ze środowiskiem gospodarczym, naukowym, z uczelniami, ośrodkami naukowo-badawczymi czy z organizacjami pozarządowymi – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Siódmy Kongres Samorządowy to dla przedstawicieli różnych branż i sektorów okazja do wymiany myśli na temat najistotniejszych wyzwań stojących przed Dolnym Śląskiem. Paneliści postarają się znaleźć odpowiedź na to, jak powinna wyglądać relacja na linii władza centralna – samorząd terytorialny. Podejmą także temat zmian, u progu których stoi dzisiaj Polska.
W programie przewidziano miejsce na rozmowę o ekologii na Dolnym Śląsku, zwłaszcza w kontekście niskoemisyjnych form transportu, czystego powietrza oraz gospodarki odpadami.
- Jeśli chcemy, by transport publiczny stał się realną konkurencją dla samochodów, musimy myśleć o zróżnicowanej ofercie: o dobrze funkcjonującej kolei regionalnej oraz aglomeracyjnej. Takie rozwiązanie to nie tylko większe bezpieczeństwo podróży, łatwiejszy dojazd do pracy, szkoły, uczelni, lekarza czy atrakcji turystycznych, ale także skuteczne narzędzie w walce o czyste powietrze. Cieszę się, że podczas Kongresu podejmiemy ten wyjątkowo istotny w kontekście rozwoju regionalnego temat – mówi Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa i jeden z panelistów.
Ostatni, trzeci panel dyskusyjny poświęcony będzie systemowi ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku, w szczególności skutecznej profilaktyce onkologicznej i psychiatrycznej. Ważnym tematem będzie także nowo powstający Dolnośląski Szpital Onkologiczno-Pulmunologiczno-Hematologiczny we Wrocławiu.
Kongres poprowadzą Agnieszka Gozdyra z „Polsat News”, Bogusław Chrabota – Redaktor Naczelny „Rzeczpospolitej” oraz Agnieszka Kapłon-Kulig z TVP3 Wrocław.
Wśród zaproszonych do dyskusji gości są m.in.: posłanka Małgorzata Tracz, Irena Krzyszkiewicz - Burmistrz Góry, Katarzyna Kapuścinska - Dyrektor Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka we Wrocławiu, Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Robert Raczyński – Prezydent Lubina, radny dolnośląskiego sejmiku Dariusz Stasiak, prof. dr. habilitowany Kazimierz Kik, prof. dr hab. N. med. Andrzej Kiejna. W debatach wezmą udział również przedstawiciele zarządu województwa – marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski oraz Grzegorz Macko, a także członek zarządu Tymoteusz Myrda.
VII Dolnośląski Kongres Samorządowy odbędzie się 20 listopada 2019r. na Stadionie Wrocław przy Al. Śląskiej 1. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy obywają się poprzez stronę umwd.dolnyslask.pl.
PROGRAM - VII DOLNOŚLĄSKI KONGRES SAMORZĄDOWY
godz. 10.30 - 10.35 - otwarcie Kongresu
godz. 10.50 - 11.50 - panel dyskusyjny: „Miejsce samorządu terytorialnego we współczesnej Polsce” - sala VIP
Moderator: Agnieszka Gozdyra - „Telewizja Polsat”
Paneliści: Michał Dworczyk, Cezary Przybylski, Robert Raczyński, Irena Krzyszkiewicz, prof. dr hab. Kazimierz Kik
godz. 12.15 - 12.55 - panel dyskusyjny: „Eko-Dolny Śląsk” - sala VIP
Moderator: Bogusław Chrabota - redaktor naczelny „Rzeczpospolita”
Paneliści: Małgorzata Tracz, Grzegorz Macko, Tymoteusz Myrda, Dariusz Stasiak, Tomasz Kulczyński, Bartosz Huzarski
godz. 13.05 - 13.50 - panel dyskusyjny:
„Zdrowie, onkologia, psychiatria” - sala VIP
Moderator: Agnieszka Kapłon-Kulig - „TVP3 WROCŁAW”
Paneliści: Marcin Krzyżanowski, prof. dr hab. n. med. Andrzej Kiejna, dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Katarzyna Kapuścińska, Zbigniew Terek
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Samozadowolenie
Najważniejszym jest dobry humor i samozadowolenie samorządowców! Natomiast jak jest na prawdę, to widzi każdy mieszkaniec regionu dolnośląskiego! Od reformy systemu samorządowego czyli od roku 1998 najbardziej rozwinęły się pensje samorządowców!RE: VII Dolnośląski Kongres Samorządowy
Śpieszmy się kochać kandydatów PiS do Trybunału Konstytucyjnego , tak szybko odchodzą.RE: VII Dolnośląski Kongres Samorządowy
dolny śląśk najlepiej najszybciej rozwijającym się regionem europy??????????????kupa durniów z dyplomami!!!!!d urnie albo/i kłamcy.największy przyrost pkb ma królestwo suazi w afryce.jeszcze w roku 2000 mieszkaniec suazi miał 1 bułke dziennie a dzisiaj jest to już 1,76 bułki dziennie!!!!co więcej, król suazji zakupił właśnie 19 rolls royców, których nie ma nawet rzad rp a co dopiero marszałek województwa.szybki przyrost to tzw efekt bazy. łatwo jest podwoić majątek o 100%. ja w 1989 miałem jedne jeansy a dzisiaj mam aż 2 paty jeansów. mój majątek wzrósł dwukrotnie!!!!! !!!!głupi niemiec jest od roku 1989 zamożniejszy zaledwie o 7%, w 1989 miał on zaledwie 1 milion marek na koncie a dzisiaj ma zaledwie 1 070 000 marek/euro na koncie.dolny śląsk i królestwo suazi liderami rozwoju na świecie. niech żyją urzędnicy. proponuję uchwalić ustawę w myśl której każdy polak ma być zamożny. bogaci obywatele to bogaty kraj.