W te wakacje Dolny Śląsk przeniesie się... nad Bałtyk, by zainspirować podróżnych z całej Polski do odkrywania najbardziej tajemniczego regionu w kraju. Na plażowiczów w ramach Projektu Plaża czekać będzie dolnośląska oferta turystyczna w pigułce i mnóstwo atrakcji.

Malownicze Stawy Milickie, fascynująca Kopalnia Złota, tajemnicze podziemia projektu „Riese" czy bogactwo turystyczne Wałbrzycha wraz z jego perłą zamkiem Książ – między innymi te dolnośląskie atrakcje będą mogli poznać wypoczywający nad Bałtykiem turyści od 5 lipca. Na cztery kolejne wakacyjne weekendy Dolny Śląsk przeniesie się do czterech nadmorskich miejscowości. Nasze perełki turystyczne poznają plażowicze ze Świnoujścia (5-7 lipca), Międzyzdrojów (12-14 lipca), Dziwnowa (19-21 lipca) i Dźwirzyna (26-28 lipca).

Dolny Śląsk w ostatnich latach niezwykle prężnie rozwija się zarówno gospodarczo, jak i turystycznie. To efekt otwartości, pomysłowości i zaangażowania mieszkańców regionu, a Projekt Plaża jest tego doskonałym przykładem. Od kilku lat promujemy nasz piękny region podczas wakacji na nadbałtyckich plażach i każdego roku obserwujemy rosnące zainteresowanie dolnośląską ofertą. Jestem przekonany, że także tym razem prezentowane dolnośląskie atrakcje zachęcą turystów do odwiedzenia naszego wyjątkowego regionu  – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Podczas wydarzeń organizowanych w nadmorskich miejscowościach będzie można zapoznać się, m.in. z ofertą turystyczną słynących z krzywej wieży Ząbkowic Śląskich, znanego dzięki monumentalnej twierdzy Kłodzka, lubianego przez turystów Karpacza czy malowniczo położonej wśród wzgórz Trzebnicy. Plażowicze dowiedzą się także, że na Dolnym Śląsku mamy najwięcej w kraju zamków i pałaców, najdłuższe single tracki w Europie, czy ponad połowę szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski.

− Projekt Plaża to wydarzenie skierowane do turystów i mieszkańców nadmorskich miejscowości w każdym wieku. Zależy nam na tym, aby w ciekawy, atrakcyjny, a przede wszystkim lekki sposób przybliżyć im nasz region, jego perełki oraz historię. Na naszym dolnośląskim stoisku będzie można skosztować lokalnych produktów, a także spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami - zachęca Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

W każdy weekend z Projektem Plaża nad brzegiem Bałtyku na chętnych czekać będą letnie aktywności. W strefie sportów wodnych każdy będzie mógł spróbować swoich sił na deskach SUP i wziąć udział w regatach kajakowych. Miłośnicy ruchu skorzystają także ze ścianki wspinaczkowej, boiska do siatkówki oraz beach tenisa. Dla ceniących muzyczne rozrywki przygotowano energetyczną zumbę, a dla tych, którzy wolą relaks – stretching i jogę. Dla dzieci przewidziana jest specjalna strefa z animatorami, w której czekać będą gry, zabawy, zjeżdżalnie i trampolina. W piątki i soboty fani filmów będą mogli wziąć udział w seansach w kinie plenerowym.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także