W minioną środę, 5 października, w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie odbyła się prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
W minioną środę, 5 października, w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie odbyła się prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
5 października 2016 r. na terenie województwa dolnośląskiego ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec poprzez to narzędzie internetowe może teraz przekazać policjantom informacje o zagrożeniach, jakie zaobserwował. Zostaną one sprawdzone przez funkcjonariuszy, którzy podejmą dalej działania. Uruchomienie mapy na Dolnym Śląsku ogłosił na zwołanej konferencji prasowej Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. Informacje na temat funkcjonowania tego narzędzia przekazał też koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na Dolnym śląsku Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Krzysztof Niziołek.

Kliknij na obrazek i wejdź do mapy zagrożeń bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób policji zostanie sprawdzony przez funkcjonariuszy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

- informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
- informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, przedstawicielami samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, a także w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
- informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Aby przekazać informację o danym miejscu, gdzie według subiektywnej oceny zgłaszającego dochodzi do niepokojących, naruszających prawo zjawisk, należy wejść na policyjną stronę internetową komendy wojewódzkiej, komendy miejskiej bądź powiatowej. Baner z odnośnikiem do Krajowej Mapy Zagrożeń widoczny będzie na stronie głównej. Za pierwszym razem po uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa użytkownikowi wyświetli się regulamin serwisu internetowego. Aby skorzystać z możliwości dodania na mapie miejsca zagrożonego konieczne jest zapoznanie się z nim i zaakceptowanie jego zapisów.

Gdy już to uczynimy, pojawi się okno mapy zawierające wszystkie zgłoszenia dodane przez użytkowników serwisu. Korzystając z wirtualnych narzędzi, jakimi dysponuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy zaznaczyć miejsce, którym chcemy zainteresować policję, wskazując rodzaj zagrożenia, jaki według nas w nim występuje. W przypadku problemów z obsługą, zawsze możemy skorzystać z instrukcji, która w wersji cyfrowej znajduje się w serwisie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie zgłoszenie trafi do funkcjonariuszy odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje zostaną następnie sprawdzone przez policjantów.

Należy pamiętać o tym, że zgłoszenia dokonywane poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego łączna internetowego można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.


asp. szt. Paweł PetrykowskiUWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
MO
Wszystko zależy od ludzi a nie od kolejnych pomysłów.
Obecnie Policja rady nie daje, robi wszystko żeby zniechęcić do przyjęcia zgłoszenia, wymaga a nie powinna danych zgłaszającego, czy widzieliście policjanta który podejmie sam interwencję bez zgłoszenia np. pełno teraz błota na drogach, policja jeździ i co? i nic, nie było zgłoszenia.
0
Gravatar
W&W
RE: Ruszyła na Dolnym Śląsku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Zagrożeń jest więcej niż wiele, bo jest ich dużo więcej. Zgadzam się ze Spajkerem i proponuję do listy zagrożeń dopisać korupcję, łapówkarstwo , nepotyzm, ustawianie przetargów, i tzw. "pranie brudnych pieniędzy". Obecne lista zagrożeń skupia się na leszczach, a ja proponuję zająć się też grubszymi rybami.
0
Gravatar
spajker
RE: Dzisiaj ruszyła na Dolnym Śląsku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
proszę dopisać do mapy zagrożeń przewidywaną przez marxa i engelsa ponad 100 lat temu sytuację oderwania się bazy od nadbudowy czyli oderwania się polityków od realu. ta patologia trwa już stulecia.
0
Gravatar
Janusz
RE: Dzisiaj ruszyła na Dolnym Śląsku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Bardzo potrzebny program. Dzięki tej aplikacji kury zaczęły mi się lepiej nieść.
0
Gravatar
Bziuk
RE: Dzisiaj ruszyła na Dolnym Śląsku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Może w dużych ośrodkach miejskich takie odnoszenie ma rację bytu. W ośrodkach pokroju Strzelin, Wiązów, Borów to tylko nieudacznicy, lenie, nieroby i mówię tu o służbach odpowiedzialnyc h za bezpieczeństwo. Taki portal może być pomocny turyście lub podrużnemu aby nie wybierać się w miejsca niebezpieczne. Miejscowi wiedzą dobrze gdzie można dostać w mordę lub stracić portfel. Można jeszcze przykładem Lublina zafundujemy sobie straż emerycką. Kiedyś jeden dzielnicowy wiedział więcej jak dzisiaj cała komenda.
0
Gravatar
loco
RE: Dzisiaj ruszyła na Dolnym Śląsku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
za parę miesięcy ta cała mapa będzie na czerwono - i co to da... będzie bezpieczniej? Ciekawe kto na tym zarobił?
0
Gravatar
W&W
RE: Dzisiaj ruszyła na Dolnym Śląsku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Bardzo praktyczne i funkcjonalne no super
0

Przeczytaj także