Na piątkowym spotkaniu z wójtem w Urzędzie Gminy Kondratowice zjawili się przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielniZ końcem ubiegłego roku prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy śmieciowej. Osoby, które do tej pory składały indywidualne deklaracje, nie będą musiały już tego robić. 1 lutego w życie wszedł przepis mówiący o tym, że to wspólnoty mieszkaniowe oraz spółdzielnie będą odpowiadać za deklaracje śmieciowe.

Podmiotem płacącym gminie nie będzie już indywidualny mieszkaniec. Takie rozwiązanie skutkuje tym, że do gminy nie będzie spływać kilkadziesiąt deklaracji, od każdego gospodarstwa domowego z osobna, a zaledwie kilka, od każdej wspólnoty lub spółdzielni.
W piątek, 6 lutego, w UG Kondratowice odbyło się spotkanie wójta Wojciecha Bochnaka z mieszkańcami. Spotkanie miało na celu poinformowanie społeczeństwa o zmianach i wyjaśnienie istoty sprawy. W rozmowie z nami wójt powiedział: - Uważam, że nie jest to dobra zmiana, ponieważ wszystko mieliśmy już dopracowane. Ale myślę, że lobbing wielkich miast to spowodował. W takich miastach, jak Wrocław czy Warszawa lepiej, aby to spółdzielnie się tym zajmowały.
W Kondratowicach są co najmniej 2 wspólnoty i strzelińska spółdzielnia mieszkaniowa.


 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także