ZNAJDŹ NA STRONIE

Mieszkankom nie brakuje nowych pomysłów. Rękodziełem zajmują się Monika Baran, Renata Wnuczek, Janina Wnuczek i Barbara Jaźwińska (od prawej)
Mieszkankom nie brakuje nowych pomysłów. Rękodziełem zajmują się Monika Baran, Renata Wnuczek, Janina Wnuczek i Barbara Jaźwińska (od prawej)
Ręcznie wykonane przedmioty mają szczególną wartość. Wiedzą o tym mieszkanki Sadowic, które połączyła wspólna pasja, jaką jest rękodzieło. To czasochłonne i wymagające cierpliwości zajęcie. Którym projektom trzeba poświęcić najwięcej uwagi? Czy każdy może tworzyć własne rękodzieło?
Już od kilku lat mieszkanki Sadowic spotykają się w świetlicy wiejskiej. Spędzanie czasu połączyło się ze wspólną pasją. Mowa o tworzeniu rękodzieła, które najczęściej powstaje w niewielkich ilościach, co świadczy o niezwykłej unikatowości każdego wyrobu. Wśród ręcznie wykonywanych przedmiotów są różnego rodzaju ozdoby z origami, krepiny, wstążek, szyszek, a nawet kwiaty z rajstop. Prace wykonują: Barbara Jaźwińska, Renata Wnuczek, Janina Wnuczek i Monika Baran.
- Pomysł powstał sam z siebie. Po prostu postanowiłyśmy coś robić, a nie siedzieć bezczynnie - mówi Renata Wnuczek. Mieszkanki zajmują się rękodziełem tylko na świetlicy wiejskiej, która okazała się do tego idealnym miejscem. Nie mają stałych dni spotkań. Po ciężkim dniu w pracy lub męczącym tygodniu wspólnie siadają i zajmują się czymś, co niewątpliwie sprawa im dużą przyjemność. Tworzą, kiedy znajdą czas, w godzinach otwarcia świetlicy.
Jak zgodnie przyznają, praca nad rękodziełem na pewno jest czasochłonna. – Ale czy trudna? To zależy, jak się do tego podchodzi. Najbardziej pracochłonne są kwiaty z rajstop, ponieważ najpierw trzeba uformować z drutu każdy płatek, później nałożyć na to rajstopy, a na końcu złożyć z tego kwiatek – wyjaśnia. Wykonywane ozdoby mieszkanki wymyślają najczęściej samodzielnie, ale nie dzielą ich tematycznie. Wykonują to, co akurat wpadnie im do głowy. Zdarza się, że inspiracją dla mieszkanek są prace oglądane w internecie.
Obecnie rękodziełem zajmuje się coraz więcej osób. Mniej lub bardziej zdolnych, ale najważniejsze, aby tworzyć je z ogromną pasją i sercem. Artystyczne projekty to także wyrażanie siebie i rozwijanie kreatywności. W spotkaniach organizowanych w Sadowicach może uczestniczyć każdy zainteresowany takim zajęciem. Świetlica jest otwarta dla wszystkich, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. - Wykonanie takiego rękodzieła wymaga przede wszystkim cierpliwości, trochę pomysłu i skupienia. Jeśli ktoś chce się nauczyć, to się nauczy – przekonuje pani Renata.Wśród ręcznie wykonywanych tworów są różnego rodzaju ozdoby z origami, krepiny, wstążek i szyszek
Tematyka wykonywanych przez mieszkanki Sadowic ozdób zmienia się wraz ze zbliżającymi się świętami. Ozdoby wielkanocne lub bożonarodzeniowe to zawsze dużo możliwości i rozwiązań. Mieszkanki chętnie wymieniają się ze sobą doświadczeniem oraz pomysłami. Oryginalne ozdoby bez wątpienia zwracają uwagę i przyciągają wzrok. Jak dodaje nasza rozmówczyni, część wyrobów jest przekazywana na festyny charytatywne, organizowane w gminie Kondratowice.
Życzymy dużo cierpliwości i wielu nowych pomysłów przy tworzeniu kolejnych, niepowtarzalnych projektów.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Prusy
RE: Tworzą to, co wpadnie im do głowy
Bardzo zdolne kobietki. Ich prace to istne arcydzieła.
0
Gravatar
Relix
RE: Tworzą to, co wpadnie im do głowy
Na prawde te panie mają bardzo dobre pomysły i zdolnosci
0

Przeczytaj także