W Urzędzie Gminy w Przewornie gościł Tomasz Kubicki, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Anna Psiurska, kierownik Referatu Rolnictwa, Środowiska i Planowania Przestrzennego oraz wójt gminy Przeworno Andrzej Łuczak
Niedawno w Urzędzie Gminy w Przewornie gościł Tomasz Kubicki, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Tematem rozmów były ostatnie wydarzenia związane z kopalnią Łupków Kwarcytowych w Jegłowej i potencjalne miejsca składowania nielegalnych odpadów.
W spotkaniu z inspektorem WIOŚ uczestniczyła Anna Psiurska, kierownik Referatu Rolnictwa, Środowiska i Planowania Przestrzennego, wójt Andrzej Łuczak i redaktor Słowa Regionu Wojciech Cerkowniak. Tomasz Kubicki poinformował, że są już wyniki próbek wody z dwóch zbiorników umiejscowionych w obrębie kopalni. Jak się okazuje, nie wykryto w nich żadnych szkodliwych substancji. - Chciałbym, aby takie wyniki były wszędzie – dodał inspektor Tomasz Kubicki. - Za około miesiąc planujemy pobrać kolejne próbki wody ze wskazanych zbiorników.
Natomiast nieznany jest jeszcze rezultat szczegółowych badań próbek kruszywa wwożonego na teren kopalni. Wyniki te powinniśmy poznać już niebawem, zważywszy, że materiał do analizy pobrano 11 stycznia br.
Podczas spotkania z władzami gminy Przeworno inspektor Tomasz Kubicki pytał o miejsca, gdzie można byłoby zwozić nielegalnie odpady. W ostatnim czasie jest to na terenie województwa istna plaga. Zwłaszcza niebezpieczne mogą być odpady budowlane, które są bardzo chłonne, dlatego nieuczciwi przedsiębiorcy nasączają je z kolei niebezpiecznymi odpadami chemicznymi.
Na ten temat pisaliśmy w 6 (1144) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także