Plakat promujący cykl prelekcji, które odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie

Tego jeszcze w Przewornie nie było, a na wydarzenie organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu. Od 11 lutego w tutejszym Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się cykl interesujących prelekcji. Głosić je będą znani na Dolnym Śląsku wykładowcy. Wstęp dla uczestników jest wolny.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 17.00. - Prelekcje głosić będą przedstawiciele różnych ośrodków intelektualnych - mówi ks. dr hab. Tomasz Błaszczyk, główny organizator wydarzenia i proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Przewornie.

- Pierwszy wykład odbędzie się już 11 lutego o godz. 17.00. Zatytułowany jest „Czy wolno na ulicy prowadzić politykę? Od Weimaru po współczesność”. Wygłosi go konstytucjonalista, dr Piotr Gaglik. W marcu, kiedy obchodzimy święto Żołnierzy Wyklętych, pojawi się przedstawiciel IPN dr Stanisław Bogaczewicz z prelekcją pt. „Oni chcieli żyć w wolnej Polsce - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych”. Natomiast 14 kwietnia do GOK w Przewornie przyjedzie Marta Morawiecka (siostra byłego premiera Mateusza Morawieckiego – red.) i będzie miała wykład zatytułowany „Patriotyzm w rodzinach”.

Ks. dr hab. Tomasz Błaszczyk, proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Przewornie
Na tym nie koniec. Organizatorzy w kolejnych miesiącach przewidują następne spotkania. W maju powinien w Przewornie zjawić się minister Adam Szeszkaj z rządu Viktora Orbana, który będzie mówił na temat wielokulturowości i wielowyznaniowości. Naukowiec Łukasz Siekierka w kolejnym miesiącu będzie mówił o „Rubieżach Wschodniej Rzeczpospolitej”.

- Do naszych prelekcji zgłosili się również przedstawiciele świata dziennikarskiego, m.in. Anna Stupnicka i prezes Dolnośląskiego Klubu Ekologicznego dr Aureliusz Mikłaszewski - kontynuuje ks. Tomasz Błaszczyk. - Spotkania będą miały na celu edukację społeczną. Już dziś zapraszam na prelekcje, które będą odbywać się w niedzielę, raz w miesiącu, w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie, zawsze o godz. 17.00. Spotkania będą w formie wykładów, po których jest przewidziany czas na dyskusję.

Dodajmy, że prelekcje odbywać się będą w ramach działania Klubu Piastowskiego „Myśląc Polska” z siedzibą w Przewornie, przy współpracy Wrocławskiego Klubu Społeczno-Politycznego „Spotkanie i Dialog”, Wrocławskiego Oddziału IPN i Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Głównym organizatorem, jak już było wspomniane, jest ks. dr hab. Tomasz Błaszczyk, proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Przewornie.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
to nie będzie spotkanie naukowe ale spotkanie polityczno-propagandowe.
kiedyś dr nauk historycznych opowiadał życiorys generała karola świerczewskiego drugi dr. historyk opowiadał o historycznym zwycięstwie socjalizmu nad kapitalizmem a jeszcze inny dr historii opowiadał o szlaku bojowym ludowego wojska polskiego. wtedy też wstęp był wolny ale za to obowiązkowy.

-2

Przeczytaj także