Radna Anna Bura (z lewej) wnioskowała o wycofanie ze sprzedaży mieszkania w Cierpicach, które obecnie jest używane jako magazyn dla świetlicy. Obok radna Bożena Borkowska

Gdy radna Monika Konsencjusz zapytała o to, jak zostanie wykorzystany lokal w Cierpicach, w odpowiedzi od radnej Anny Burej usłyszała: – Na zaplecze dla świetlicy. – Zaplecze do świetlicy.., czyli konkretnie co? – dopytywała radna Konsencjusz. – Zapraszam panią, niech pani przyjdzie zobaczy, jak pani jest taka ciekawa. To tylko fragment tego, co działo się na ostatniej sesji w Przewornie.

W poniedziałek, 15 stycznia, po ponad dwutygodniowej przerwie wznowiono sesję budżetową Rady Gminy Przeworno. Została ona przerwana na wniosek przewodniczącego Kamila Kamińskiego w dniu 29 grudnia 2023 roku. Radni podjęli wcześniej decyzję, że uchwała budżetowa wymaga zmian i może być głosowana dopiero po ich wprowadzeniu. Z uwagi na nieobecność skarbnika, zdecydowano więc o przerwie w obradach. Na wstępie wójt Andrzej Łuczak przedstawił projekt uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Przeworno wraz z poprawkami, a skarbnik Zbigniew Szul odczytał opinię pozytywną z poprawkami Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Wskazane przez radnych i uznane przez wójta poprawki zakładają przede wszystkim wycofanie sprzedaży lokalu mieszkalnego w Cierpicach (planowana kwota dochodu – 78 tys. zł) i przekazanie 50 tys. zł na remont świetlicy w Rożnowie. W dyskusji radna Monika Konsencjusz pytała o to, jak zostanie wykorzystany lokal w Cierpicach.

– Na zaplecze dla świetlicy – odpowiedziała radna Anna Bura.

– Zaplecze do świetlicy.., czyli konkretnie co? – dopytywała radna Konsencjusz.

– Zapraszam panią, niech pani przyjdzie zobaczy, jak pani jest taka ciekawa. Nam potrzebne jest to zaplecze, ponieważ my nie mamy gdzie przechowywać wszystkich rzeczy i w przyszłości planujemy to powiększyć, żeby kuchnia miała tam swoje naczynia, a tutaj będą po prostu same blaty, bo my mamy bardzo małą świetlicę i bardzo małą kuchnię – odparła radna Bura.

– Z tego co wiem, tam można wygospodarować miejsce, które można wykorzystać na magazynek. Środki ze sprzedaży tego mieszkania zasiliłyby budżet, a to z kolei dałoby możliwość dofinansowania z tego wpływu jakichkolwiek przedsięwzięć gminnych – podkreśliła radna Konsencjusz.

– Czy pani radna jest zainteresowana kupnem tego lokalu? – wtrącił radny Józef Tomera.

– Nie jestem zainteresowana, ale z całą pewnością są osoby które mogłyby ten lokal kupić i tym sposobem wprowadzić do budżetu dodatkowe pieniądze. Czy jest możliwość dogadania się, zagospodarowania zaplecza dla świetlicy i sprzedaży reszty tej nieruchomości? – pytała radna Konsencjusz.

 

Potrzebna nowa świetlica?

– Gdzie indziej mamy zrobić to zaplecze? – zapytała w odpowiedzi radna Anna Bura.

– Tam jest jakiś korytarzyk, który można zagospodarować…? – odpowiedziała radna Konsencjusz.

– Pani jest poinformowana przez osoby postronne o korytarzyku… Nie wiem skąd pani to wie, bo były takie rozmowy. Jak ja robię zabawę na 50 osób, to ludzie siedzą na scenie, na dole, a na korytarzu jest po prostu słodki stół. Tam są przechowywane napoje, ciasta wtedy i dekoracje, które mamy na wiosce, bo nie mamy żadnego pomieszczenia, więc proszę mi nie mówić, że jest inne wyjście – mówiła radna Bura.

– Sprawa ciągnie się trzy lat – włączył się do dyskusji wójt Łuczak. – Jest osoba zainteresowana kupnem tego lokalu. W pierwszej wersji po rozmowach z panią radną i z panem sołtysem doszliśmy do tego, że sprzedamy ten lokal, wykorzystując pieniądze na remont dachu. Po jakimś czasie założyliście Koło Gospodyń Wiejskich i idziecie w tym kierunku, że potrzebujecie się rozwijać i potrzebujecie ten lokal. Na tę chwilę lokal jest wycofany ze sprzedaży, taka wola państwa, nie ma sprawy – podsumował szef gminy.

– My nie powiedzieliśmy wprost, że chcemy to sprzedać. Były takie rozmowy, ale mieszkańcy nie chcą, bo wiedzą, że to jest dobre zaplecze – odpowiedziała radna Bura. Na zakończenie dyskusji, w której głos zabrał także sołtys Andrzej Bury, wójt Łuczak przyznał, że świetlica w Cierpicach nie spełnia oczekiwań mieszkańców. – Najlepiej by było wybudować nową świetlicę. Jest miejsce na terenie boiska, ale to są odległe plany. Jeśli ktoś kiedyś podejmie taką decyzję, to by było najlepsze rozwiązanie – dodał.

Cały artykuł zamieściliśmy w 3 (1191) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Janusz
Radni
Niestety taka prawda, jak spojrzeć dziś na FB i zdjęcia profilowe w garniturach wrzucone z okazji staru w wyborach, to tak samo fajnie było by dodać jakie się ma wykształcenie:-) garnitur można wrzucić na siebie raz w życiu ale wykształcenie trzeba zdobyć. Jak ma być dobrze w Gminie kiedy ludzie nią rządzący mają wykształcenie zawodowe, czy techniczne?


Anonimowe powiedziała :
Jedna i druga że zdjęcia jakie mają wykształcenie żeby decydować o przyszłości gminy?



4
Gravatar
Adaś
Dobre Radne
Anonimowe powiedziała :
Jedna i druga że zdjęcia jakie mają wykształcenie żeby decydować o przyszłości gminy?


Chociaż coś robią dla nas w przeciwieństwie do Ciebie


-8
Gravatar
Anonimowe
Jedna i druga że zdjęcia jakie mają wykształcenie żeby decydować o przyszłości gminy?
6
Gravatar
spajker.
decydenci okolic to absolwenci akademii pierwszomajowej , absolweni akademii rolniczej, absolwenci wyższej szkoły formowania krasnali gipsowych w łękołodach, absolwencii rodzinnej szkoły promowania potomstwa, absolwenci wyższej szkoły autopromocji, no i jest osoba z wykształceniem socjologicznym, która wie że durniom trzeba rozdać cukierki i uśmiech a głos wyborczy ma za sobą. oni mogą zostać rektorami szkoły pieśni i tańca ludowego. poza dyplomami zawodowymi dobrze jest zrobić kandydatom test na inteligencję 8 typów i koniecznie testy psychologiczne. takie testy muszą przechodzić zwykli kierowcy autobusów a kierowcy gminy nie muszą. tam każdy ślizgacz się prześliśgnie wpychany przez towarzystwo wzajemnej adoracji. popychające g. szczotki klozetowe przyjeżdżają nawet z warsawy.
2

Przeczytaj także