Gmina Przeworno planuje termomodernizację budynku dawnej szkoły w Jegłowej. Inwestycja ma być finansowana ze środków europejskich

Pieniądze na drogę w Krzywinie, rozbudowę wodociągu w Przewornie, a także na dokumentację termomodernizacji budynku dawnej szkoły w Jegłowej – na koniec kadencji samorządowcy z Przeworna podjęli kilka ważnych decyzji.

W ostatni czwartek marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Przeworno. – Mamy sześć uchwał, dwie są tego typu, że trzeba podjąć je do końca miesiąca, dlatego pozwoliłem sobie poprosić pana przewodniczącego o zwołanie sesji nadzwyczajnej – mówił wójt Andrzej Łuczak, który podkreślił, że nie miał informacji, czy odbędzie się w tym miesiącu sesja w zwyczajnym trybie.

Na początku radni przyjęli Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Przeworno na lata 2024-2028, przedstawioną przez Agnieszkę Brzezińską, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Następnie naczelnik Anna Psiurska przedstawiła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu Miłocice i obrębu Samborowiczki. Podkreśliła, że wynika to z konieczności aktualizacji obecnych zapisów.

Radny Tomasz Błażejewski chciał wiedzieć, co będzie przekształcane w ramach tej uchwały. Naczelnik Psiurska wyjaśniła, że mieszkańcy będą mogli składać wnioski zgodnie ze studium, które zostało uchwalone w 2022 roku. – To czego nie ma w planie, to będzie możliwość zawnioskowania, żeby to wprowadzić – tłumaczyła.

„Nic nie zmieniamy, przystępujemy do zmiany...”

Przewodniczący Kamil Kamiński zapytał, czy na dołączonej do uchwały mapie są zaznaczone działki, których ona dotyczy. Naczelnik Psiurska wyjaśniła, że jest to cały obręb wspomnianych miejscowości. – Dopiero przystępujemy do zmiany, nie zmieniamy dzisiejszą uchwałą niczego, te działki, o których pan mówi, zostały zmienione w 2015 roku, a ujęte w planie zagospodarowania przestrzennego. W tej chwili, przystępując do zmiany, dajemy możliwość mieszkańcom składania nowych wniosków i państwo radni będziecie decydować, czy wprowadzicie te zmiany, jak plan zostanie opracowany – mówiła sekretarz Urszula Iżykowska-Mroczko, odpowiadając na pytania radnych.

Cały artykuł zamieściliśmy w 12 (1200) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także