- Wartość realizowanych projektów (od red. w kadencji 2018-2024) to łącznie z wkładem własnym ok. 50 mln zł. Pomimo trudnego i niepewnego czasu zrobiliśmy wszystko, aby lata 2018-2024 były dla gminy Przeworno jak najlepsze – podkreślił wójt Andrzej Łuczak (po prawej). Fot. archiwum Słowa Regionu

Koniec kadencji to czas podsumowań. Przez ostatnie lata w gminie Przworno udało się zrealizować szereg inwestycji, o których mówił ustępujący wójt Andrzej Łuczak. 

W piątek, 26 kwietnia, odbyła się ostatnia sesja poprzedniej kadencji Rady Gminy Przeworno. Radni przyjęli kilka uchwał. Zdecydowali m.in. o zmianie w wieloletniej prognozie finansowej w związku z tym, że zwiększono wartość budowy kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków w Jegłowej do kwoty 15 734 285,00 zł oraz wydłużono okres realizacji zadania do roku 2027. Zasadniczą część posiedzenia zajęło wystąpienie wójta Andrzeja Łuczaka, który przedstawił sprawozdanie z działalności pomiędzy sesjami, a także podsumował mijającą kadencję.

Za nami 5,5 roku wytężonej pracy na rzecz rozwoju gminy Przeworno. Podczas tego okresu miały miejsce bezprecedensowe wydarzenia – podkreślił wójt Łuczak, który wymienił pandemię, wojnę na Ukrainie, kryzys gospodarczy, rekordowy poziom inflacji. Szef gminy zaznaczył, że gmina Przeworno zajęła I miejsce w konkursie Rosnąca Odporność i otrzymała 1 mln zł nagrody za szczepienia mieszkańców. Samorządy koordynowały także pomoc dla mieszkańców Ukrainy. W gminie Przeworno zapewniono dach nad głową 80 uchodźcom. Gmina zajęła się także dystrybucja węgla, a mimo wysokiej inflacji, dzięki programom rządowym i unijnym, udało się zrealizować szereg inwestycji.

Większość wiązała się z infrastrukturą wodociągową, kanalizacyjną oraz drogową – zaznaczył wójt Łuczak, który następnie wymienił zrealizowane inwestycje oraz takie, które są w trakcie realizacji. Mówił m.in. o przebudowie i modernizacji sieci wodociągowej na terenie gminy Przeworno, budowie sieci kanalizacyjnej oraz oczyszczalni ścieków w Jegłowej, budowie sieci wodociągowej w Jegłowej, termomodernizacji i przebudowie budynków oświatowych w Przewornie. – Łącznie udało się pozyskać rekordową kwotę 36 mln zł – podkreślił wójt Łuczak. Środki na inwestycje pozyskały także parafie (łącznie 1,6 mln zł na odbudowę zabytków w ramach rządowego programu). – Planowane jest stworzenie żłobka, modernizacja oświetlenia ulicznego, na które uzyskaliśmy dofinansowanie – zapowiedział szef gminy.

Wójt Andrzej Łuczak mówił także o remontach dróg gminnych, budowie ścieżek rowerowych typu singletrack, remoncie hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Przewornie, modernizacji pomieszczeń rehabilitacji w Ośrodku Zdrowia w Przewornie, modernizacji Gminnego Ośrodka Kultury w Przewornie, budowie świetlicy wiejskiej w Jagielnie, kompleksowej modernizacji stacji uzdatniania wody w Karnkowie, zakupie pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych czy budowie wodociągu w Mnikowie. – Wartość realizowanych projektów to łącznie z wkładem własnym ok. 50 mln zł. Pomimo trudnego i niepewnego czasu zrobiliśmy wszystko, aby lata 2018-2024 były dla gminy Przeworno jak najlepsze – podkreślił wójt Andrzej Łuczak.

Cały artykuł zamieściliśmy w 17 (1205) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także